USA kehtestas sanktsioonid Põhja-Koread aidanud Vene pangale

Agrosoyuz Commercial Banki koduleht.
Agrosoyuz Commercial Banki koduleht. Autor/allikas: http://www.asbank.ru/

USA kehtestas reedel sanktsioonid Vene pangale Agrosoyuz Commercial Bank, mis väidetavalt aitas Põhja-Koreal vältida riigi tuuma- ja raketiprogrammi piiramiseks mõeldud ÜRO julgeolekunõukogu meetmeid.

USA välisministeerium kehtestas sanktsioonid Agrosoyuz Commercial Bankile, sest see "teadlikult viis läbi või vahendas märkimisväärset tehingut" Han Jang-su nimel, kes juhib Põhja-Korea peamise välisvaluutapanga Foreign Trade Banki (FTB) haru Moskvas.

Ministeerium teatas, et sanktsioonid kehtestati ka Ri Jong-Wonile ja kahele FTB varifirmale - Dandong Zhongsheng Industry & Trade Co., Ltd ning Korea Ungum Corporation -, mis vahendasid Põhja-Korea ebaseaduslikku finantstegevust.

Ri on FTB esindaja ja baseerub Moskvas.

Han ja FTB juba on ÜRO ja USA sanktsioonide nimistus. USA välisministeerium ärgitas Venemaad saatma Hani ja Ri-d riigist välja.

USA tõi esile, et Agrosoyuz osutas Hanile teenuseid ka sel aastal, millega Venemaa rikkus oma kohustusi ÜRO-s, ning teadlikult avas mitu pangakontot vähemalt kolmele FTB varifirmale.

Agrosoyuz käitles vähemalt 2009. aastast ka miljonite dollarite väärtuses tehinguid läbi Põhja-Koreaga seotud kontode, ütleb USA.

"Ühendriigid jätkavad ÜRO ja USA sanktsioonide jõustamist ning sulgeb ebaseaduslikud tuluallikad Põhja-Koreale," ütles USA rahandusminister Steven Mnuchin.

"Meie sanktsioonid püsivad, kuniks oleme saavutanud Põhja-Korea lõpliku ja täielikult tuvastatud tuumarelvitustamise," lisas ta.

Sanktsioonid külmutavad firmade ja eraisikute vara USA-s ning keelavad USA kodanikel nendega äri teha.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: