Bolton: Põhja-Korea pole astunud vajalikke samme tuumarelvadest loobumiseks

USA riikliku julgeoleku nõunik John Bolton.
USA riikliku julgeoleku nõunik John Bolton. Autor/allikas: Mandel Ngan/AFP Photo/Scanpix

USA hinnangul pole Põhja-Korea astunud Singapuri tippkohtumise järel vajalikke samme tuumarelvitustamise suunas, ütles teisipäeval USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik John Bolton.

"Ühendriigid on täitnud Singapuri deklaratsiooni. Vaid Põhja-Korea on see, mis pole astunud samme, mis meie hinnangul on vajalikud tuumarelvitustamiseks," ütles Bolton usutluses telekanalile Fox News.

USA jätkab Põhja-Korea survestamist, kuniks Pyongyangil on ette näidata tulemused, lisas ta.

"Idee, et lõdvendame sanktsiooni vaid Põhja-Korea sõnade tõttu, on minu hinnangul miski, mida lihtsalt ei kaaluta," lausus Bolton lehe Washington Post vahendusel.

"Kavatseme jätkata Põhja-Korea maksimaalset survestamist, kuniks nad tuumarelvitustuvad, täpselt nii, nagu teeme Iraaniga."

Erinevalt Põhja-Koreast pole USA luureametite ja rahvusvaheliste vaatlejate hinnangul Iraanil tuumarelva.

USA president Donald Trump ja Põhja-Korea liider Kim Jong-un kohtusid 12. juunil Singapuris ning see päädis häguselt sõnastatud Singapuri deklaratsiooniga. Seni on kõneluste kõige käegakatsutavam tulemus Korea sõjas hukkunud USA sõdurite säilmete toomine Põhja-Koreast kodumaale.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: