Medvedev: Gruusia NATO-sse astumine tooks "hirmsa tüli"

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev.
Venemaa peaminister Dmitri Medvedev. Autor/allikas: Yekaterina Shtukina/Russian Government Press Office/TASS/Scanpix

Vene peaminister Dmitri Medvedev ütles usutluses ajalehele Kommersant, et Gruusia liitumine NATO-ga tooks kaasa "hirmsa tüli".

Vene valitsusjuhi sõnul "võib see vallandada hirmsa tüli, ma ei saa aru, milleks see vajalik on". Seejuures rõhutas Medvedev, et 2008. aasta Gruusia-Lõuna-Osseetia konflikt, millesse sekkus Venemaa, oli välditav.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg kordas juulis NATO tippkohtumisel, et Gruusiast saab ühel päeval NATO liige. Vene president Vladimir Putin kostis selle peale koheselt, et Venemaa suhtub Gruusia ja Ukraina NATO-sse astumisse halvasti. Vene presidendi sõnutsi on see "Otsene ja vahetu oht meie riigi julgeolekule".

Gruusia pürib NATO-sse 2003. aastast, pärast 2008. aasta augustisõda loodi NATO-Gruusia komisjon.

NATO liidrid teatasid 2008. aasta Bukaresti tippkohtumisel, et Gruusia ja Ukraina saavad ühel päeval alliansi liikmeks. Stoltenberg kordas seda lubadust eelmisel nädalal NATO Brüsseli tippkohtumisel.

Thbilisi: Gruusia NATO-püüdlus ei ole Venemaa vastu

Gruusia suundumus lõimumisele NATO ja Euroopa Liiduga tuleneb eranditult rahva huvidest, ütles Gruusia lepitus- ja võrdõiguslikkusminister Ketevan Tsihelašvili esmaspäeval.

"Gruusia ei võitle oma reformide ja arengusuunaga mitte kellegagi. Gruusia suundumus Euroopa ja Atlandi-ülesele arenguteele teenib vaid seda, et riik saaks vabas demokraatlikus keskkonnas oma majandust arendada ja rahvas oleks kaitstud," ütles Tsihelašvili ajakirjanikele, kommenteerides Vene peaministri Dmitri Medvedevi usutlust Kommersandile, kus too mainis, et Gruusia liitumine NATO-ga tooks kaasa "hirmsa tüli".

Riigiministri sõnul ei ole Gruusia suundumus Euroopaga lõimumisele Venemaa ega ühegi teise riigi vastu.

"Venemaalt on sellist retoorikast ja avaldusi korduvalt kostnud," ütles esmaspäeval parlamendi väliskomisjoni esimees Sofo Katsarava.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: