Suvised suursündmused kergitavad majutushinnad taevasse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kalleimat majutust pakub villa, mille saaks Weekendi festivali ajaks rentida kaheks ööks 5000 euro eest "selle suurepärase hinna eest", nagu julgustab Booking.com keskkond. Autor/allikas: kuvatõmmis Booking.com lehelt

Massiüritused, mis toovad linnad külalisi täis, panevad majutuse pakkujad oma hinnakirjas hüperboole ette võtma, ent kõik rabatakse ära sellegipoolest: näiteks Pärnus on Weekendi muusikafestivali ajaks enamik majutuskohti juba läinud, vaatamata tavapärasest kõrgematele majutushindadele, sest kusagil peavad terve nädalavahetuse kestval üritusel pidutsejad ju välja end puhkama. Ka jalgpalli superkarika mängu ajal Tallinnas on majutuskohtadega kitsas käes.

Populaarses broneerimiskeskkonnas Booking.com on 81 protsenti Pärnu majutusasutustest 16.-18. augusti nädalavahetuseks, mil Weekendi festival toimub, juba broneeritud. Vabu kohti pakkus teisipäeva lõunal veel 121 majutusasutust, neist kalleima hinnaga villad lisandusidki viimasel hetkel.

Ehkki soodsaim veel saada olev majutus kahele pidutsejale kaheks ööks on 144 eurot, mille eest saab voodid hosteli ühistoas, on alla 300-euroseid pakkumisi vaid 22, neist paljudel juhtudel on pakkumisel väike külaliskorter. Enamik pakkumisi algab aga 400 eurost ning lõppeb neljakohalise numbriga.

Tuhandetes on kahe öö eest majutuse pakkujaid siiski kümmekond, ent kalleim majutuskoht - villa, mille nelja tuppa võib end majutada kuni kaheksa inimest - maksab kahe öö eest 5000 eurot. Seega kamba peale rentides kujuneb kahe inimese majutushinnaks 1250 eurot kahe öö eest. Seevastu nädal hiljem kaheks nädalavahetuse ööks (24.-26.08) saaks sama villa juba üle kahe korra soodsamalt - siis maksab selle üür 2273 eurot.

Nädal hiljem, mil Pärnus on tavaline suvine nädalavahetus, on kohati kordades soodsamad ka ülejäänud majutusasutused, nii külaliskorterid kui spaahotellid. Nii näiteks saab hotellis Bristol terveks nädalavahetuseks kahe peale toa 78 euro eest, ehkki Weekendi nädalavahetusel maksab kaks ööd kahele 250-290 eurot. Uus 1 külaliskorteris on hinnavahe kahekordne: Weekendi ajal 280 eurot makstes saab nädal hiljem puhata juba 190 euro eest.

Airbnb keskkonnas on samuti enamik majutust pakkuvaid kodusid selleks ajaks läinud, alles on vaid 18 protsenti öömajadest ehk pisut üle saja kodumajutuse. Airbnb's algavad hinnad 138 eurost kaheks ööks ja küündivad pea 2400 euroni.

Jalgpallihuvilistel vähe valikut

Ehkki Tallinnas on majutuskohti rohkem kui Pärnus, toimub pealinnas ka rohkem sündmusi üheaegselt ning lisaks sündmusturistidele on ka muid puhkajaid samaaegselt palju.

Nõnda on üheks populaarseks kuupäevaks Tallinna majutusasutustes ka UEFA jalgpalli superkarika mängule järgnev öö 15. augustil. Ehkki tegemist on nädalasisese päevaga suhteliselt suve lõpus, on majutusasutused selleks ajaks tihkelt täis. Nõnda teatabki Booking.com, et nende keskkonnas pakutavast valikust on 87 protsenti juba läinud, vabad on vaid 110 majutuskohta.

Hinnad on aga vähestel järelejäänutel märksa rahakotisõbralikumad kui Pärnus.

Teisipäeva lõunal pakkumisi vaadates jäi 20 majutuskohas ööbimine kahele alla saja euro. Vähenõudlikum jalgpallihuviliste paar saaksid koha hosteli ühistoas kõigest 20 euro eest.

Kõige krõbedamat hinda küsib luksushotell Hilton, kus kaks inimest peaks 15. augustil maksma öö eest 925 eurot. Seevastu vaid nädal hiljem, 22. augustil saaks kaks inimest samas ööbida vaid 106 euro eest ehk vahe on pea üheksakordne.

Ka Swissotelis algab majutus üheks ööks kahele sel ajal 815 eurost, ehkki nädal hiljem saaks samas ööbida 150 euro eest ehk vahe on enam kui viiekordne.

Airbnb kaudu on Tallinnas 15. augustiks saadaval veel vaid viis protsenti kodumajutustest ehk alla 150 öömaja. Kõige kallimat majutust pakuvad vahetult A. Le Coq'i staadioni piirkonnas paiknevad kodud Uue Maailma asumis, kus ei peeta paljuks küsida öö eest 800-1100 euro ringis. Vaid nädal hiljem saaks jalgpalliöö eest üle tuhande euro küsivas kõige kallimas korteris ööbida juba 150 euro eest.

Seega turumajandus toimib suursündmuste ajal ilmekalt ehk suur nõudlus määrab ka pakkumiste hinnad.

Jalgpalli superkarika ajaks on Lillekülas kodumajutuse hinnad lakke tõusnud. Kuvatõmmis Airbnb lehelt.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: