Justiitsministeerium tutvustas kohtutäitureid ärritavat plaani

Foto: Siim Lõvi/ERR

Justiitsministeerium tutvustas teisipäeval plaani minna üle duaalsele täitesüsteemi mudelile. See tähendab, et riik saab õiguse teha esmaseid täitetoiminguid, mida seni on teinud kohtutäiturid.

Justiitsministeerium esitas valitsusele ettepaneku, et maksmata jäänud trahve võiks edaspidi kohtutäituri asemel sisse nõuda maksu- ja tolliamet. Nii muutuks täitesüsteem odavamaks ja efektiivsemaks. Kohtutäiturid sellist muudatust ei toeta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kindlasti ma ei toeta, et me kogu täitesüsteemi riigistame. Seda kindlasti mitte. Ma arvan, et eraõiguslik täitesüsteem peab säilima, aga tähtis on see, et see oleks jätkusuutlik," selgitas justiitsminister Urmas Reinsalu.

"Dualistlik süsteem maailmas ei ole edumeelne olnud. Milleks õppida enda vigadest, kui saab teiste vigadest," kommenteeris Mati Kadak. "Kui see süsteem sellisel kujul käiku läheb, nagu seda ette kanti, siis minu arvutuste kohaselt jääb tööd neljale kuni kaheksale kohtutäiturile. Rohkemale lihtsalt tööd ei jätku."

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: