Keskerakond ei suutnud Narva piirkonna konverentsil kvoorumit kokku koguda

{{1537978920000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Narvas kogunes kolmapäeva õhtul Keskerakonna Narva piirkonna erakorraline konverents, et valida piirkonna uus juhatus, kuid selgus, et kvoorumit ehk otsustusvõimelisuseks vajalikku 40 liiget ei suudetud kokku koguda.

Keskerakonna Narva piirkonna erakorraline konverents pidi klaarima olukorda, kus selle aasta augustis lahkus väga suur hulk juhtivaid erakondlasi Keskerakonnast ja juhatus praktiliselt lagunes, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb vastas küsimusele, kas see on Keskerakonna lõpp Narvas, et nii traagiliselt ta seda ei võta ja lõpust on asi kaugel.

"Arvan, et siin on paljud asjaolud mängus. Esiteks loomulikult see, et nii palju inimesi lahkus erakonnast," loetles ta. "Teiseks on ka aktiiv teinud kindlasti vastutööd, et inimesed siia ei tuleks, ja kolmandaks see, et ilm ei ole ka täna kõige paremini mööda linna liikumist soosiv. Arvan, et inimesed eelistasid erakonna koosolekule kodus olemist."

Need inimesed, kes siiski kohale tulid, on Korbi sõnul väga asjalikud ja soovivad erakonna elus kaasa rääkida.

Seda, millal uuesti kogunetakse, ei osanud Korb täpselt öelda, kuid märkis, et paari nädala pärast oleval kongressil kinnitab juhatus ilmselt ise Narva esindajate nimekirja, aga umbes kolme nädala pärast on koosolek arvatavasti uuesti koos.

Toom: on inimesi, kes tahaksid Keskerakonna Narvas põhja lasta

Keskerakonna Narva piirkonna esimees Yana Toom ütles, et on inimesi, kes hea meelega laseksid Keskerakonna Narvas põhja, aga vaevalt see neil õnnestub.

"Meil astus välja 126 inimest, aga nad jagunevad enam-vähem kolmeks: Narva haigla, Narva Vee ja Kreenholmi gümnaasiumi vahel. Ilmselt see ikkagi ei ole nende südame kutse, ikka tuli mingisugune käsk. Meil on siin kohal 30 inimest ja nii mõnigi neist tegelikult riskib siia tulles oma töökohaga," lausus ta.

Toomi sõnul meeldivad talle palju enam inimesed, kes tulid, teades, kuhu nad tulid, ja teades, mida edasi tehakse, mitte sellised, kes käsu peale tulevad ja lähevad.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: