Narva korruptsiooniasjas on kaheksast inimesest viie osas otsus tehtud

Korruptsioonikahtlusega Narva linnavolinikest on ainsana süüdi mõistetud Aleksei Voronov.
Korruptsioonikahtlusega Narva linnavolinikest on ainsana süüdi mõistetud Aleksei Voronov. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Eelmisel aastal korruptsioonikahtlustuse saanud kaheksast Narva linnavolikogu liikmest viie suhtes on otsus tehtud, kolme inimese osas menetlus jätkub.

"Praeguseks on süüdi mõistetud Aleksei Voronov, kellele kohus mõistis toimingupiirangu rikkumise eest karistuseks ühe aasta vangistust. Lisaks toimingupiirangu rikkumisele karistati teda ka altkäemaksu võtmise eest suures ulatuses ning hankenõute rikkumise eest, seega liitkaristuseks mõisteti talle neli aastat ja kuus kuud vangistust, millest üks aasta tuleb reaalselt ära kanda. Kuritegelikku tulu konfiskeeriti temalt 321 000 eurot," ütles prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas ERR-ile.

Toimingupiirangu rikkumise osas lõpetati kriminaalmenetlus nelja inimese suhtes oportuniteediga, see tähendab seda, et nende tegudes tuvastati kuriteo tunnused, kuid kuna süü ei olnud suur, tegi prokuratuur menetluse lõpetamise otsuse, lisas Kallas.

Kolme kahtlustatava - Aleksei Mägi, Sergei Lvovi ja Larissa Olenina - suhtes menetlus jätkub.

Prokuratuur esitas eelmise aasta augustis kaheksale Narva linnavolikogu liikmele kahtlustuse toimingupiirangu rikkumises.

"Nii prokuratuuril kui ka õiguskaitseasutustel on olemas ülevaade olukorrast Virumaal ning meie jaoks on prioriteet puhastada Virumaa korruptsioonist ja teha kõik selleks, et avalike vahendite kasutamine oleks aus ning läbipaistev," rõhutas prokuratuuri pressiesindaja.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: