Ratas: Narvas läks nii nagu meie erakond tahtis

Peaminister Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Peaminister Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil. Autor/allikas: ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas kommenteeris Narva keskparteilastest linnavolinike parteist väljaastumist öeldes, et erakond sooviski nii. Nüüd hakkab Ratase sõnul Keskerakond Narvas võimuliitu moodustama.

"Narva on läinud õiglase valitsemise suunas," ütles Ratas valitsuse pressikonverentsil ERR-i küsimusele vastates.

"Narvas on läinud nii nagu erakond on soovinud. Me oleme soovinud toetada 57 000 Narva elanikku, et Narva juhtimine oleks läbipaistvam. Teine asi on see, et minu juhitavas Keskerakonnas selliseid inimesi olla ei saa. Need inimesed on välja astunud," lisas Ratas.

Ratas avaldas lootust, et võimuvaakum ei kesta kaua ja suure tõenäosusega saab Narva koalitsioonivalitsuse.

Volikogus enamuse saamiseks on võimuliitu vaja 16 volikogu liiget. Keskerakonna fraktsiooni jäi alles üheksa liiget.

Ööl vastu neljapäeva kaotas Keskerakond Narva volikogus enamuse, sest 13 keskerakondlasest linnavolinikku – eesotsas nende fraktsiooni esimehe Aleksei Voronoviga – lahkus senisest koduparteist, näitab Äriregister. 31-liikmelises Narva volikogus oli Keskerakonnal seni 22 kohta.

Keskerakonnast astusid ERR-i venekeelse uudisteportaali andmetel välja kahtlustuse saanud keskfraktsiooni liikmed Aleksei Voronov, Larissa Olelina, Aleksei Mägi, Sergei Lvov, Ilja Fjodorov, Tatjana Stolfat, Jelizaveta Tšertova ja lisaks Galina Vologdina, Vladimir Mižui, Jelena Kavrus, Olev Silland, Irina Janovitš ning Jekaterina Golubtsova.

Massilahkumine oli vastus Keskerakonna juhatuse nõudmisele, et volikogust ja Narva linna äriühingute nõukogudest taandaksid end kaheksa keskerakondlasest linnavolinikku, kellele prokurör esitas kahtlustuse korruptsioonitegudes. Kahtlusalused keeldusid partei peakontori nõudmisele allumast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: