X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Karilaid: Danskelt tuleb tehtud kahju eest nõuda ebaseaduslik tulu riigile

Jaanus Karilaid
Jaanus Karilaid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid leiab, et Danske panga rahapesuskandaal on tekitanud Eesti riigile mainekahju, mistõttu tuleks pangalt nõuda ebaseaduslik tulu riigikassase.

Karilaiu sõnul on olukorras, kus Eesti kaudu on pestud kahtlustuse järgi enam kui seitsme miljardi euro ulatuses raha ning uurimise on algatanud nii Taani kui ka Eesti prokuratuurid, vajalik tegutseda jõulisemalt nii rahandusministeeriumil kui ka finantsinspektsioonil, et kuritegelikul teel omandatud tulu konfiskeeritaks ning nõutaks riigikassase.

"Arvestades rahapesu mahtu ning tekitatud mainekahju tuleb rahandusministril kiiremas korras välja töötada kava, mil moel ning kui suures ulatuses tuleb Danske pangal riigile tekitatud kahju hüvitada kui süüdistused kinnitust saavad," ütles Karilaid Keskerakonna pressiesindaja teatel.

Karilaid tõi välja, et samamoodi on ka Taani majandusminister Rasmus Jarlov rõhutanud ebaseadusliku tulu uurimist ning konfiskeerimist.

Karilaid lisas, et on jätkuvalt hämmastav, millise leigusega suhtusid aastate jooksul finantsinspektsioon ning uurimisasutused võimalikku rahapesusse, mis toimus ligemale kaheksa aasta vältel.

"Juba 2009. aastal hoiatas Venemaa Finantsmonitooringu Amet võimaliku rahapesu eest, kuid Finantsinspektsioon tõrjus need süüdistused. Finantsinspektsiooni nõukogu esimees on aga teatavasti rahandusminister, kelleks oli pikkade aastate vältel Jürgen Ligi," tõi Karilaid välja. Tema sõnul tuleb Ligil, kes enda sõnul rahapesu ajal küll rahandust juhtis, kuid ei vastutanud, võtta poliitiline vastutus.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: