Keskerakond lubab kütuse- ja energiaaktsiiside langust

Kadri Simson
Kadri Simson Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Majandusminister Kadri Simson ütles, et Keskerakonna valimisprogrammi jõuavad kindlasti lubadused, mis vähendavad elektri ja kütuse tarbimisega seotud aktsiise.

"Meil töö valimisprogrammiga käib ja selle kinnitame jaanuaris 2019. Praegu võin ma juba kinnitada, et kindlasti seal lubadused, mis kütuste ja energia hindu puudutavad, kindlasti sisalduvad," ütles Simson ERR-ile.

Simsoni sõnul räägib nende konkurentide Reformierakonna maksuprogramm ainult alkoholiaktsiisist ja jättis lahtiseks, kust tulevad katteallikad. "Aasta 2015 kogemus näitas, et Reformierakond oli väga aldis kütuseaktsiisi tõstma."

"Seetõttu arvan, et kui räägitakse alkoholist, tuleb kindlasti rääkida ka teistest aktsiisidest, mis lisanduvad
energiale ja mõjutavad kõiki inimesi," ütles Keskerakonna aseesimees.

Simson tuletas meelde, et just Keskerakond keeras tagasi eelmise valitsuse poolt tõstetud diisliaktsiisi.

"Me praegu oleme valimisprogrammi lisamas elektriaktsiisi vähendamist, mis on juba teoks saanud suurtarbijate puhul, aga ka eratarbijate puhul on ta kõrgem, kui EL-i miinimummäär. Elektri puhul jätkame ka võrgutasude alandamisega," lubas ta.

"Kütuste puhul tuleb silmas pidada, et viimased suuremad aktsiisitõusud on langenud aega, kui kütus oli maailmaturuhindades väga odav. Kui kütusehind on kasvamas, saab sellest majandusele pidur ja valitsusel tuleb reageerida," selgitas majandusminister.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: