Toom: juhatus keeras vindi üle

Yana Toom Keskerakonna büroo avamisel.
Yana Toom Keskerakonna büroo avamisel. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna Narva piirkonna esimees Yana Toom ütles, et Keskerakond keeras oma nõudmistega Narva linnavolinikele vindi üle.

Yana Toom ütles ERR-ile, et tema jaoks linnavolinike erakonnast lahkumine üllatav ei olnud.

Toom rääkis, et erakonnast lahkunud linnavolinikud jäävad Narva juhtimise juurde ja linnapeaks jääb Tarmo Tammiste, kes on endiselt Keskerakonna liige.

"Keskerakond jääb linnas võimule, aga inimesed, keda erakonna juhatus üritas survestada, sellele survele ei allunud ja nad astusid erakonnast välja," lausus Toom.

Toomi arvates võis olla nende sõnum, et nad ei soovi erakonnale varju heita.
"Ma arvan, et see otsus küpses tükk aega. Algas kõik Aleksandr Jefimovist. Kui Jefimov oli lõplikult süüdi mõistetud kelmuses, siis oligi see, et mis me nüüd teeme," sõnas Toom.

"Kokkuvõttes ma ütleks, et [kesk]juhatus keeras vindi üle," lisas ta.

Reporter Indrek Kiisleri küsimusele, kas Toom tunneb end puudutatuna või solvununa sellest Keskerakonna juhatuse otsusest ja sellest, kuidas Tallinna keskkontor on narvakatega ümber käinud, vastas Toom, et see on tema isiklik probleem.

"Kui ma tunnen end solvununa, küll ma ütlen selle juhatuses välja. Olles aastaid selle piirkonna juht, tean ma selle linna omapärasid keskmisest paremini. Ja võiks ikka vahest ka kuulata, mida räägib inimene, kes käib siin kaks korda kuus. Aga noo.. Mihhail (Korb - toim.) lubas, et ta hakkab piirkonda ehitama nullist üles, edu talle," sõnas Toom.

Ööl vastu neljapäeva kaotas Keskerakond Narva volikogus enamuse, sest 13 keskerakondlasest linnavolinikku – eesotsas nende fraktsiooni esimehe Aleksei Voronoviga – lahkus senisest koduparteist, näitab Äriregister. 31-liikmelises Narva volikogus oli Keskerakonnal seni 22 kohta.

Massilahkumine oli vastus Keskerakonna juhatuse nõudmisele, et volikogust ja Narva linna äriühingute nõukogudest taandaksid end kaheksa keskerakondlasest linnavolinikku, kellele prokurör esitas kahtlustuse korruptsioonitegudes. Kahtlusalused keeldusid partei peakontori nõudmisele allumast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: