Trumpi eksnõunik avaldas Valges Majas tehtud salalindistusi

{{1534253760000 | amCalendar}}
Omarosa Manigault-Newman
Omarosa Manigault-Newman Autor/allikas: Kevin Lamarque/Reuters/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi eksnõunik Omarosa Manigault-Newman avaldas salalindistusi administratsioonis veedetud ajast ning peatselt ilmub sel teemal ka raamat. Trump nimetas Omarosat sõgedaks, rumalaks ja tigedaks inimeseks.

Mullu detsembris oma 11 kuud kestnud teenistuse Valges Majas lõpetanud endine tõsielustaar Omarosa on avaldanud mitu salalindistust ning lubanud, et neile tuleb lisa, vahendas Axios.

Sellega püüab Omarosa reklaamida oma peatselt ilmuvat raamatut "Liimist lahti", mis sisaldab mitmeid ennekuulmatuid väiteid Trumpi administratsioonis veedetud aja kohta.

Pühapäeval avaldas Omarosa salajase helisalvestise sellest, kuidas Valge Maja personaliülem John Kelly ta vallandas. Esmaspäeval tõi ta aga telekanalis NBC vaatajate ette salvestise telefonikõnest Trumpiga, kes oli üllatunud ja pettunud, et Omarosa Valgest Majast lahkuma pidi. Selles vestluses, mis naise sõnul toimus päev pärast vallandamist, ütles president, et talle polnud keegi vallandamisest rääkinud.

Politico teatel lindistas Omarosa ka eravestlusi Ivanka Trumpi ja Jared Kushneriga. Washington Post ja Guardian aga on saanud tutvuda Omarosa uue raamatuga, kus ta väidab, et Trump on rassist, kes kasutab ka sõna "neeger". Omarosa meenutas ka seda, et kui ta Haitile reisida kavatses, küsis Trump, miks valis ta oma esimeseks välisreisiks sellise räpase riigi.

Valges Majas on eksnõuniku sõnul solaarium, ehkki teised nõunikud seda ei kinnita. Samuti väitis Omarosa, et sattus Trumpile peale, kui see ovaalkabinetis paberitükki näris ja selle alla neelas. Intervjuus MSNBC-le ütles Omarosa, et tal on veel palju teisigi lindistusi ning kui vaja, on ta valmis neid jagama ka eriprokurör Robert Muellerile.

President Trump vastas Omarosa väidetele sotsiaalmeedias, et "sõge Omarosa" ei saanud tööga hakkama.

"Ta palus minult töökohta, silmis pisarad. Ütlesin, et olgu. Valges Majas vihati teda. Ta oli tige, aga mitte tark. Ma ei näinud teda peaaegu kunagi, aga kuulsin temast palju halba. Ta käitus inimestega vastikult ning puudus pidevalt koosolekutelt ja töölt," loetles president Twitteris ja märkis, et kuni vallandamiseni jätkus Omarosal talle üksnes kiidusõnu.

Samuti lükks Trump oma postitustes tagasi süüdistused, justkui oleks ta kasutanud sõna "neeger" ehk nn N-sõna.

Teisipäeval nimetas Trump eksnõunikku taas "põhjakihiks" ja avaldas heameelt selle üle, et Kelly selle "koera" vallandas.

Sotsiaalmeedias levib aga taas omal ajal palju tähelepanu pälvinud foto, kus on koos mitmed skandaalidesse sattunud Trumpi nõunikud ja Valge Maja töötajad, kes kõik üsna kärarikkalt vallandati.

Toimetaja: Karin Koppel, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: