Trump kavandab lähiajal Nielseni ja Kelly välja vahetamist

USA sisejulgeolekuminister Kirstjen Nielsen ja Valge Maja personaliülem John Kelly.
USA sisejulgeolekuminister Kirstjen Nielsen ja Valge Maja personaliülem John Kelly. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump plaanib lähiajal välja vahetada sisejulgeolekuministri Kirstjen Nielseni, samuti on kavas lahti lasta Valge Maja personaliülem John Kelly.

Tõenäoliselt peab kõigepealt lahkuma aga sisejulgeoleku nõuniku asetäitja Mira Ricardel - tema vallandamist olevat nõudnud esimene leedi Melania Trump.

Nielseni lähenevast vallandamisest teates esimesena oma allikatele viidates Washington Post, Kelly teemast teatas NBC ning esileedi ja nõuniku Ricardeli väidetavad tüli kajastas Wall Street Journal.

Rahvusliku julgeoleku nõuniku John Boltoni poolt Valgesse Majja toodud Ricardel on allikate sõnul kogunud mõne ametis oldud kuu jooksul ridamisi vaenlasi, karjudes alluvate peale ja punudes intriige endale ebasümpaatsete Valge Maja töötajate vastu. Muuhulgas olevat ta tülitsenud ka kaitseminister James Mattise ja Pentagoni ametnikega.

Allikate sõnul on president Trump tahtnud juba tükk aega lahti saada ka sisejulgeolekuminister Nielsenist, kes ei ole tema arvates piisavalt karmistanud sisserändepoliitikat. Kui Nielsen vallandatakse, toob see kaasa ka Nielseni liitlase Kelly lahkumise.

ABC Newsi on Kelly tulevik olnud ebakindel juba mõnda aega, Trump on muuhulgas kurtnud Kelly väidetavate poliitiliste mängude üle.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: