Roheliste erakond loodab saada riigikogus 11 kohta

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova
Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Erakond Eestimaa Rohelised alustas riigikogu valimiskampaania ettevalmistamist ning eesmärgiks on 11 kohta, ütles erakonna esimees ja Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova usutluses ERR-ile.

Izmailova ütles ERR-i raadiouudistele, et erakond uuendab enne valimisi põhikirja ja koostab valimisprogrammi. Programmi koostamise eest vastutab erakonna esimees ise.

"Metsade raiumist peab langetama /.../ Rail Baltic on meil välja toodud kui punane joon," loetles Izmailova programmi peamisi teese.

Rohelistel on plaan saada riigikogus 11 kohta, ütles Izmailova.

Kampaania eelarveks on rohelised arvestanud 100 000 eurot, lisaks üle 60 000 kautsjonide tasumiseks.

Erakonna praegu alla valimiskünnise jääv toetus võiks Izmailova sõnul tõusta, sest potentsiaali on selle 20 protsendini küündimiseks.

"Meedia poolt on meid natuke ebavõrdselt koheldud. Meid ei panna ühte rivvi parlamendierakondadega," lisas ta.

Vabaerakonnaga liituda ei kavatse

Rohelised Vabaerakonnaga liituda ei kavatse, sest ei näe selles erakonnas terviklikku visiooni ja julgeid mõtteid, ütles Izmailova.

"Kui roheliste erakonna maailmavaade on väga konkreetne ja selge, siis Vabaerakonnal sisuliselt ei ole seda. Või kui on, siis nad hoiavad seda kiivalt saladuses, isegi Eesti professionaalseimad ja kogenenumad poliitikavaatlejad ei ole veel täpselt ära tabanud, mis see neil on."

Izmailova märkis, et kui Vabaerakond tahaks rohelistega liituda, siis nad peavad kindlasti loobuma enda majanduspoliitika põhimõttest, "mille kohaselt peab enne majandusvabaduse riivamist tõestama, et vastaval majandustegevusel on kahjulik mõju keskkonnale". "Minu meelest peaks selline "jõukus ennekõike" suhtumine olema jäänud 90. aastate kauboikapitalistlikku Eestisse ja inimesi enam mitte kõnetama," lisas ta.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: