SDE loodab ministrikandidaadi leida lähinädalatel

Sotsiaaldemokraatlik erakond loodab leida sobiva kandidaadi Urve Palost vabaks jäävale ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri kohale lähinädalatel.

Esmaspäevasel erakonna juhatuse koosoleku ametlikus kavas selleteemalist arutelu plaanis polnud. Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski kinnitas jälle, et otsib uut ministrit nii erakonna seest kui ka väljastpoolt.

Ossinovski ei toeta Vabaerakonna plaani lõpetada majandusministeeriumi ja sotsiaalministeeriumi vastutusala kaheks jagamine ja leiab, et poleks mõistlik anda Urve Palo vastutusvaldkond kuni valimisteni mõnele teisele sotsiaaldemokraatide ministrile.

"Seda, et keegi ajutiselt võiks asendada, on pigem tehniline küsimus. See sõltub sellest, kui kiiresti on valmis riigikogu kokku tulema selleks, et uus valitsuse liige saaks ametivande anda," lausus Ossinovski.

"Seda, et pikemajalisemalt võiks keegi valitsuse liikmetest kahte portfelli kanda, siis sellist asja kindlasti ei tule. See ei ole sisuliselt mõistlik. Kõik tänased valitsuse liikmed SDE ridades on piisavalt suurte väljakutsete ees oma haldusalas," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: