TÜ raamatukogu juhi kohalt vallandatud Hallik: hakkan kaebuse sisu välja nõudma

{{1535719500000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tartu Ülikooli (TÜ) raamatukogu juhi kohalt vallandatud Martin Hallik tegi reedel avalduse, kus teatas, et ülikool on käitunud temaga alatult ning lubas advokaadi abil välja nõuda tõendeid, milles teda ikkagi süüdistatakse.

Hallik ütles ajakirjanikele, et TÜ ei põhjendanud, milles teda süüdistatakse. Tema sõnul oli töösuhte lõpetamise aluseks tema endiste alluvate kaebus, mille sisu talle ei tutvustatud.

Endine raamatukogujuht teatas, et soovib maha võtta meedias levivad spekulatsioonid, lisades, et pole kellegi suhtes tarvitanud jõudu ega vägivalda, sooritanud majandusalaseid kuritegusid ega liiklusrikkumisi.

"Ülikool ei andnud mulle mingit võimalust omapoolsete tõenditega esineda ega esitada vastuväiteid. Umbes poole tunniga olin vallandatud. Minult võeti ära võtmed ja uksekaart, kaotati ka e-maili konto," rääkis Hallik.

"Olen kindel, et tööandja käitus minuga ebaõiglaselt. Nõuame välja tunnistused, mille alusel ülikool sellise sammu astus. Minu eesmärk on välja tuua kogu tõde, kõigi oma nüanssidega," ütles Hallik.

Ajakirjanike täpsustavatele küsimustele Hallik ei vastanud.

Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuht Kristina Kurm ütles aga ERR-ile, et Martin Hallik sai tutvuda tema vallandamise põhjustega ja ei vaidlustanud neist ühtegi.

Kurm kinnitas, et tõendid, mis toetavad Halliku vallandamist, on olemas, kuid Hallik ei saanud nendega esialgu tutvuda.

"Me ei kommenteeri seda praegu. Ülikool ei tee mitte ühtegi töölepingu lõpetamise otsust kergekäeliselt mitte kunagi. Tõendid olid piisavad, et teha kiire otsus," sõnas Kurm. 

TÜ lõpetas töölepingu ühepoolselt usalduse kaotuse tõttu, mille põhjuseks on Halliku ebaväärikas käitumine, teatas ülikool kolmapäeval.

Raamatukogu töörahu huvides ja kuna juhtumiga on seotud kolmas osapool, siis täpsemaid selgitusi ülikool ei jaganud.

Vaata Martin Halliku pöördumist:

Toimetaja: Indrek Kuus, Madis Hindre, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: