Tartu Ülikool lasi lahti raamatukogu direktori Martin Halliku

{{1535540940000 | amCalendar}}
Foto: Margus Ansu/Eesti Meedia/SCANPIX

Tartu Ülikool lõpetas töölepingu ühepoolselt usalduse kaotuse tõttu, mille põhjuseks on Halliku ebaväärikas käitumine, teatas Tartu Ülikool.

Raamatukogu töörahu huvides ja kuna juhtumiga on seotud kolmas osapool, siis täpsemaid selgitusi ülikool ei jaga.

Ehkki Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuht Kristina Kurm polnud valmis ERR-ile ütlema, milles Halliku ebaväärikas käitumine seisnes, tõdes ta, et tegemist polnud üksiku intsidendiga. Ülikool sai Halliku käitumisest teada kaks nädalat tagasi.

"Ülikool ei saa siin rohkem tegelikult kommenteerida. Siin juba tulevad faktid mängu, mida ülikoolil ei ole voli avaldada. /.../ Tegelikult lihtsalt me kaitseme inimesi. Me kaitseme inimesi, kes on seotud, ka Martinit," ütles Kurm.

Et vähendada asjatuid spekulatsioone, uuris ERR Halliku kohta ka politseilt. Politsei teatel neil Hallikuga seoses ühtegi menetlust käimas ei ole.

Hallik: vallandamine oli üllatus

Hallik andis kolmapäeva hilisõhtul teada, et talle tuli vallandamisotsus üllatusena.

"Olen Tartu Ülikooli heaks töötanud aastast 1999. Selle pika aja jooksul ei ole tööandja esitanud mulle ühtegi etteheidet. Tänane vallandamine tuli mulle üllatusena. Hetkel analüüsin olukorda juristiga, et otsustada asjade edasine käik," kirjutas Hallik BNS-i teatel oma Facebooki kontol.

Tartu Ülikooli raamatukogu direktori kohusetäitja on alates kolmapäevast raamatukogu arendusdirektor Liisi Lembinen, kes täitis seda ametikohta ka aastatel 2013-2015.

Alates 2005. aastast oli Martin Hallik Tartu Ülikooli raamatukogu direktor, 2010–2015 oli tema tööleping sel kohal peatatud, kuna ta töötas Tartu Ülikooli õppeprorektorina. Raamatukogu juhina asus ta taas tööle 2016. aasta juunis.

Hallik kuulub ka Tartu volikogus sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni, kuid ta pole erakonna liige.

Sotsiaaldemokraatide Tartu linnavolikogu fraktsiooni juht Gea Kangilaski ütles ERR-ile, et Martin Hallik palus kolmeks kuuks peatada oma liikmelisus volikogus.

Täpsemaid detaile selle kohta, milles seisnes Halliku väidetav vääritu käitumine, Kangilaski öelda ei osanud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Madis Hindre, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: