Leht: endised alluvad süüdistavad Hallikut seksuaalses ahistamises

{{1543297980000 | amCalendar}}
Martin Hallik.
Martin Hallik. Autor/allikas: ERR

Tartu ülikooli raamatukogu naistöötajad väidavad, et endine direktor Martin Hallik ahistas neid seksuaalselt, viimase advokaadi sõnul ei vasta see aga tõele.

Postimees avaldas anonüümseks jäänud töötajate väited Halliku väidetavalt ebasobiva käitumise kohta asutuse jõulupeol ning ka konverentsil Prantsusmaal.

Lehele rääkisid Halliku käitumisest raamatukogu 15 töötajat, neist 13 naist ja kaks meest, keda ajendas selleks nende hinnangul ebaõiglane töövaidluskomisjoni otsus.

Halliku advokaadi Kristi Silla sõnul oli Hallikul suhe ühe juhtival kohal töötanud naisega, mida tagantjärele ja isiklikust solvumisest ajendatuna püütakse näidata hoopis seksuaalse ahistamisena.

Sild: ülikool proovib tühistada töövaidluskomisjoni otsust kuulujuttudega

Tööinspektsiooni töövaidluskomisjoni menetluses kaotajaks jäänud Tartu ülikool proovib ebamugavast olukorrast välja tulla kuulujutte levitades, ütles vandeadvokaat Kristi Sild.

Tema sõnul oli töövaidluskomisjoni menetlus Tartu ülikoolile täis üllatusi, sest keskse ahistamissüüdistuse esitanud kolleeg varjas tööandja eest tegelikult konsensuslikku suhet.

"Töövaidluskomisjon töötas läbi kõik episoodid ning jõudis järeldusele, et tegu oli vabatahtliku ja konsensusliku suhtega," märkis Sild.

Ligi aasta tagasi jõulupeo esilekerkimist meedias saabki Martin Halliku esindaja sõnul seletada sellega, et kogu vallandamisprotsessi tegelikult käivitanud keskne ahistamissüüdistus kukkus kokku ning järele jäi võimalus hakata mustama anonüümsete kuulujuttudega tantsudest jõulupeol.

"Kui töövaidluskomisjoni menetlusse suutis Tartu Ülikool esitada kuue inimese seletused, siis täna võtab meedias sõna juba 15 tunnistajat. Ajakirjandusest palju põhjalikumat ja tõenduspõhisemat tööd tegevad töövaidluskomisjoni spetsialistid leidsid juba nimetatud kuue inimese tunnistuse puhul, et valdavalt rääkisid nad edasi teistelt kuuldud kuulujutte, väidetavatest olukordadest, mida ise polnud vahetult kogenud. Lisaks, nende kuulujutud läksid omavahel vastuollu," lisas Sild, kelle sõnul oli Hallikul seevastu oma väidete kinnituseks esitada konkreetsed tõendid, sõnumid, pildid, kirjavahetus.

Silla sõnul on tekkinud olukord, kus vaidluse üks osapool ei aktsepteeri Eesti riigi põhjalikku menetlust ja otsust ning kord juba valedeks tunnistatud juttude ja uute valede juurde loomisega viiakse läbi uut anonüümset "menetlust" ajaleheveergudel.

"Selle tunnistuseks oli ka ülikooli juhtkonna visiit raamatukokku, mille töötajatel paluti pärast kaotust töövaidluskomisjonis asuda lahkelt suhtlema meediaga." Tulemuseks on ebavõrdne võitlus, kus anonüümsed allikad ei võta vastutust öeldu eest, samas kui konkreetne Martin Hallik on pandud virtuaalsele keskväljakule kividega loopimiseks," lisas Sild.

Halliku kinnutusel ei pea Postimehes avaldatud väited paika ning seda on menetluse käigus kindlaksteinud ka töövaidluskomisjon.

"Ma ei hõõrunud ennast kellegi vastu. Lähestikku tantsimist hõõrumiseks nimetamine ei ole õige. Pole valimatult naisi katsunud. Seda pole ka varem ette heidetud. Seda pole keegi väitnud ka töövaidluskomisjoni tunnistustes," märkis ta.

Samuti pole Hallik enda sõnul kedagi tagumiku pihta löönud ning pole asutuse peol ka kedagi suudelda üritanud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: