Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA peatab palestiinlasi abistava ÜRO agentuuri rahastamise

USA peatab ÜRO palestiina pagulasameti (UNRWA) rahastamise, teatas reedel välisministeerium.

"USA ei kavatse enam panustada sellesse pöördumatult vigasesse operatsiooni," kinnitas välisministeeriumi eestkõneleja Heather Nauert.

Saksamaa oli varem päeval teatanud, et annab ÜRO palestiina pagulasametile lisaraha ja kutsub ka teisi Euroopa Liidu riike üles USA abi kärpimist korvama.

USA valitsus teatas juba jaanuaris, et jätab palestiinlastele rohkem kui 300 miljoni dollari väärtuses abi andmata.

Palestiinlaste ülddelegatsiooni juht Ühendriikides Husam Zomlot ütles alles nädal tagasi, et USA otsus suunata 200 miljonit dollarit palestiinlastele mõeldud abi mujale näitab, et Washington on "rahu vastane".

"See valitsus lammutab aastakümnete pikkust USA visiooni ja läbikäimist Palestiinaga," ütles Husam Zomlot, palestiinlaste ülddelegatsiooni juht Ühendriikides, viidates president Donald Trumpi valitsusele.

"Pärast Jeruusalemma on see järjekordne kinnitus kahe riigi lahenduse hülgamisest ja (Iisraeli peaministri Benjamin) Netanyahu rahuvastase agenda omaksvõtust. Humanitaar- ja arenguabi kasutamine relvana poliitiliseks väljapressimiseks ei toimi," sõnas ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: