Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakond alles otsib kirikuraha seaduse osas üksmeelt

Niguliste kirik.
Niguliste kirik. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu esimehe Eiki Nestori hinnangul on üsna ebatõenäoline, et riigikogu praegune koosseis võtab vastu niinimetatud kirikuraha seaduse, kui Keskerakond selles küsimuses üksmeelt ei saavuta.

"Ma ei kujuta ette et see seadus vastu võetakse, kui Keskerakond üksmeelt ei leia," ütles sotsiaaldemokraatlikku erakonda (SDE) kuuluv Nestor ERR-ile.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ütles, et Keskerakond toetab jätkuvalt pikaajaliste omandivaidluste lahendamist ning leiab, et riigi toetus on vajalik.

"Praegune valitsus on aastatepikkuste küsimuste lahendamisel pingutanud ja jõudnud seisu, mis annaks võimaluse liikuda edasi. Kindlasti oleks oluline ja positiivne, kui praegune riigikogu koosseis jõuaks üksmeelele ning lahendus sünniks," ütles Sarapuu ERR-ile.

Tõsi on Sarapuu sõnul aga, et ka Keskerakonna fraktsioonis on liikmeid, kes on avaldanud arusaamatust eelkõige rahastamisallika kohta. "Kindlasti arutame eelnõu üle fraktsiooni koosolekul juba tuleval esmaspäeval, mil algab taas riigikogus istungite periood."

Riigikogus oli eelnõu, mille vastuvõtmisel saab lõpule viia Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikule ja Eesti Evangeelse Luterliku Kirikule tehtud rahaeraldised, esimesel lugemisel mais.

Lisaks kirikutele soovib valitsus seaduse kaudu eraldada omandireformi reservfondist raha mahajäetud ehitiste ja korterite probleemi lahendamiseks.

Kolm opositsioonierakonda tegid toona riigikogus ettepaneku lükata eelnõu esimesel lugemisel tagasi. Opositsiooni hinnangul võiks kirikutele anda küll sihtotstarbelist toetust, kuid mitte okupatsiooni käigus tehtud ülekohtu heastamise sildi all.

Keskerakondlane Märt Sults, kes juhib riigikogu majanduskomisjoni poolt valitsuse algatatud eelnõu menetlemist, on öelnud: "Eks seda seadust hakatakse veeretama nagu kuuma kartulit ja väitlused saavad olema tulised. Ja muidugi opositsioon hakkab ka omalt poolt tulistama."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: