Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonna juhatus ähvardab erakonnast lahkuda

{{1536394560000 | amCalendar}}
Vabaerakonna Kagu-Eesti juhatus
Vabaerakonna Kagu-Eesti juhatus Autor/allikas: vabaerakond

Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonna juhatuse liikmed saatsid erakonna siselisti kirja, milles annavad teada, et lahkuvad erakonnast, kui oktoobris ees seisval üldkogule ei valita uut juhatust.

"Me oleme šokis. Šokis, sest lahti on lastud teerull, mis programmeeritud kasutama poliittehnoloogiat. Kas 6. septembri juhatuse otsus oli "JOKK" viis teistimõtlejatele ära teha?" küsivad kirjas Üllar Vana, Urmas Ott, Tanel Valk, Kristi Varul ja Kati Kongo.

"Paljude juhatuse liikmete poolt võib lugeda pidevaid süüdistavaid ja ennastõigustavaid kirju. Samas aga ei leita kedagi, kes sõnastaks probleemi ning otsiks teiste erakonnakaaslastega kaasavalt lahendust. Selle asemel kogunetakse kuskile salajastele koosolekutele ja nuputatakse millist käiku teerullile anda," iseloomustasid nad partei tegemisi.

"Oleme erakonna juhatuse otsuse pärast [jätta kongressil uus juhatus valimata] mures, sest sellega jäeti erakorralise üldkogu päevakavast välja uue juhatuse valimised. Me väga lootsime, et minnakse lepituse otsimise teed, aga ei. Mindi nn terroristidele eht eestlaslikult ära tegema. Milleks?" märkisid allakirjutanud.

"Me ei taha osaleda poliittehnoloogilistes mängudes ning kui juhatus tõesti ei soovi oma otsust ümber vaadata, siis meie lõpetame. Me tulime poliitikasse, et muuta Eesti paremaks, kus meil kõigil on hea elada. Me ei tulnud kokku, et kitsale ringile eestlastele tagada hea sissetulekuga töökoht," lisasid Kagu-Eesti piirkonna juhatuse liikmed.

Herkel: praegune juhatus on legitiimne

Vabaerakonna esimees Andres Herkel teatas, et ei saa nõustuda piirkonnajuhtide hinnangutega.

Ta tuletas meelde, et Vabaerakona juhatuse koosseisu on alates 2015. aasta valimistest uuendatud neljal korral ja viimane juhatuse koosseis valiti vähem kui neli kuud tagasi, olles seega legitiimne.

"Küll aga ei saa heaks kiita pahatahtlikku praktikat, kus mitmed juhatuse liikmed tagasi astusid, püüdes sellega kahjustada juhatuse mainet ning mõjutada uute valimiste esilekustsumist," märkis Herkel.

Herkel tegi Kagu-Eesti piirkonnajuhtidele ettepaneku kohtuda vajadusel silmast silma, avaldades valmisolekut juba laupäeval Valka või Võrru sõita.

Vabaerakonna juhatus otsustas neljapäeval, et erakorraline üldkoosolek toimub 6. oktoobril Raplas. Samuti otsustati, et uut juhatuse valimist ei tule, küll aga valitakse esimees.

Erakonna esimees Andres Herkel teatas, et ta astub enne erakorralise üldkoosoleku algust tagasi.

Reedel teatas Vabaerakonna aseesimees Kaul Nurm keeldub esimeheks kandideerimast, kui erakond ei vali erakonnale uut juhatust.

"Kui soovitakse erakonnas kodurahu, siis tuleb erakonna juhtimises restart ja kustutada vanad failid ära," rääkis Nurm reedel ERR-ile. "Uue juhatuse valimine üldkogul on eelduseks, et ma esimeheks kandideerin. Ma ei pea võimalikuks, et esimees vahetud, aga juhatus jääb samaks."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: