Vabaerakonna erakorraline üldkoosolek toimub 6. oktoobril

{{1536255120000 | amCalendar}}
Vabaerakond, Andres Herkel.
Vabaerakond, Andres Herkel. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Vabaerakonna juhatus otsustas neljapäeval, et erakorraline üldkoosolek toimub 6. oktoobril Raplas. Samuti otsustati, et uut juhatuse valimist ei tule, küll aga valitakse esimees.

Vabaerakonna uudisteleht Vabauudised kirjutas, et juhatus langetas otsuse, et uut juhatuse valimist erakorralisel üldkoosolekul ei tule. Valitakse erakonna esimees ja täiendavad juhatuse liikmed.

Erakonna esimees Andres Herkel teatas, et ta astub enne erakorralise üldkoosoleku algust tagasi.

Erakorralist üldkoosolekut nõudnud ja värskelt Vabaerakonna juhatusest välja astunud Vahur Kollom ütles ERR-ile. et avalduse esitanud 74 Vabaerakonna liiget on väga üllatunud. "See oli avalduse esitajate jaoks üllatus ja šokk. Meie palvest on mööda mindud. See ei olnud koosoleku kokku kutsujate eesmärk. Eesmärk oli uue esimehe ja juhatuse valimised," rääkis Kollom.

Kollom märkis, et üldkoosolekult juhatuse valimise välja jätmise otsustamiseks toimus hääletus.

Kollom ei osanud öelda, mis nende edasised sammud on. "Me peame nende 74 inimesega läbi arutama, mis me edasi teeme," ütles Kollom.

Vabaerakonna opositsioonilised liikmed said teisipäeval allkirjad erakorralise üldkoosoleku korraldamise jaoks kokku ja saatsid need juhatusele.

Vabaerakonna põhikirja järgi on erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumiseks vajalik erakonna liikmetest kümne protsendi allkirjad. 4. septembri seisuga on Vabaerakonnas 613 liiget.

Pinged Vabaerakonnas jõudsid avalikkuse ette augusti keskel, kui erakonna Pärnu piirkonna esimees Heli Künnapas saatis Vabaerakonna juhatusele kirja, milles nõudis esimees Andres Herkeli tagasiastumist ja uue juhatuse valimist.

Järgnenud nädalate jooksul astusid erakonna juhatusest välja Jaanus Ojangu, Vello Väinsalu, Elo Lutsepp, Monika Haukanõmm ja Vahur Kollom.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: