Kaul Nurme sõnul on Vabaerakonnas pinged maas ja töö valimiste nimel käib

Vabaerakonna endine esimees Andres Herkal ja Kaul Nurm erakonna üldkoosolekul Raplas.
Vabaerakonna endine esimees Andres Herkal ja Kaul Nurm erakonna üldkoosolekul Raplas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Vabaerakonna uue esimehe Kaul Nurme sõnul on pinged taandunud ning valimisnimekirja koostamine riigikogu valimisteks käib. Nurm ei välistanud, et jaanuaris peab erakond veel ühe üldkoosoleku, kus nimekirjad kinnitatakse.

"Tundub, et kodurahu on saabunud, ma pole seni tundnud ühtegi teravat torget ega suuri erimeelsusi, küllap erakorralisest koosolekust oli erakonnale kasu," rääkis Nurm reedel ERR-ile antud usutluses.

Erakonna uus juhatus on tema sõnul otsustanud, et valimisprogramm peab valmima hiljamalt 17. novembriks.

'"Selleks on kõik meeskonnad töös. Programm on jaotatud peatükkideks ja iga peatüki eest vastutab kindel inimene," ütles Nurm.

Valimisprogrammi aluseks on Nurme sõnul kevadel vastu võetud põhiprogramm. "Lisame uusi ideid, mis on suve jooksul üles kerkinud ja me arutame need kindlasti läbi."

Nurm ütles, et ka kõneiskute ring on Vabaerakonnas kindlaks saanud. "Oleme juhatuses leppinud kokku, et mille eest keegi vastutab ning oleme ringi hindamas meediameeskonna tööd ja mingisuguseid muudatusi on seal oodata. Vaatan tulevikule ja tehtule suhteliselt optimistlikult."

Nurm ütles, et riigikogu valimiste nimekirjade koostamisega teevad algust piirkonnaorganisatsioonid ning keskjuhatus sellesse otseselt ei sekku. Võimalike uute Vabaerakonnaga liitujate inimeste nimesid ei soostunud ta välja öelda.

"Uute nimedega hetkel ei spekuleeriks, aga läbirääkimised käivad, aga avalikustame siis, kui on kahepoolne kokkulepe olemas," lausus Nurm.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: