Danske avalikustab oma rahapesu analüüsi 19. septembril

Danske Banki peakorter Kopenhagenis.
Danske Banki peakorter Kopenhagenis. Autor/allikas: Danske Bank

Taani Danske Bank avalikustab tuleva nädala kolmapäeval oma sisejuurdluse tulemused seoses panga Eesti harus toimunud võimaliku rahapesuga.

"Mitteresidendist Eesti klientide äri uurimine on lõppstaadiumis ja selle järeldusi jagatakse eeldatavasti 19. septembril. Sellega seoses korraldab Danske Bank ka pressikonverentsi," teatas Danske.

Kahtlustuste kohaselt viidi Danske Banki Eesti haru kaudu aastatel 2007-2015 läbi ulatuslikku rahapesu. Wall Street Journali hinnangul moodustasid mitteresidentidega seotud tehingud sel perioodil 150 miljardit dollarit (umbes 130 miljardit eurot). Kui palju sellest mahust võis olla rahapesu, ei ole veel selge kuid erinevatel hinnnangutel võib ulatuda mitme miljardi euroni.

Danske Banki Eesti haru oli Taani finantsjärelevalve alluvuses, mis oleks pidanud tagama, et pangas on rahapesu tõkestamiseks piisavad kontrollimeetmed. Taani finantsjärelevalve ei kontrollinud Danske Eesti filiaali piisava hoolsusega, enne kui Eesti finantsinspektsioon 2014. aastal seda ise kontrollida otsustas ja probleemid välja tõi.

Samuti peatas meedia andmetel 2014. aastal Deutche Bank mõnede Danske Eesti filiaalist pärinevate maksete edastamise ja lõpetas aasta hiljem täielikult Eesti klientide teenindamise.

Võimaliku rahapesu uurimiseks on lisaks panga enda juurdlusele algatatud kriminaalasi nii Taanis kui ka Eestis.

Danske Banki aktsia on viimase kuue kuu jooksul langenud 30 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: