FT: Deutsche Bank hoiatas Dansket Eesti filiaali klientide asjus

{{1536909540000 | amCalendar}}
Danske Banki Eesti filiaal Narva maanteel.
Danske Banki Eesti filiaal Narva maanteel. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Deutsche Bank hoiatas 2015. aastal Danske Banki, et neile oleks vastuvõetav teenindada vaid iga kümnendat Danske Eesti filiaali klienti, kirjutab Financial Times.

Saksamaa suurim pank lõpetas ära korrespondentpanga suhte Danske Eesti filiaaliga 2015. aastal, kuna Deutsche muretses Danske mitteresidentidest klientide raha päritolu üle.

Deutsche Banki kõrgem töötaja hoiatas Dansket suhte lõpetamisel Moldova päritolu klientide eest ja klientide eest, kes kannavad raha Moldovasse.

Taani järelevalve mais avaldatud raporti kohaselt jõudsid need hoiatused Danske Bankini, kuid Danske ei alustanud selle põhjal uurimist oma Moldovaga seotud klientide suhtes.

Deutsche ja Danske kohtumisel märkis Deutsche esindaja, et Danske Eesti klientide seast võetud mitteresidentidest klientide seast oleks Deutsche ise nõus teenindama ainult iga kümendat klienti.

Deutsche Bank pidi ise maksma 630 miljonit dollarit trahvi seoses Venemaalt pärit kuni 10 miljardi dollari pesemisega aastatel 2011 kuni 2015.

Esimene pank, mis lõpetas dollari korrespondentpangaks olemise Danske Eesti filiaaliga oli 2013. aastal JPMorgan, kes ka viitas mitteresidentidega seotud riskidele.

Danske peaks avaldama kolmapäeval oma aasta kestnud sisejuurdluse tulemused Eesti filiaali rahapesu asjas.

WSJ: USA uurib Danske Eesti filiaali rahapesu

USA ametivõimud alustasid uurimist seoses Danske Banki Eesti filiaalis toimunud rahapesuga, kirjutas väljaanne The Wall Street Journal (WSJ) reedel anonüümsetele allikatele viidates.

WSJ kajastuse kohaselt uurivad asja nii riigi justiitsministeerium, rahandusministeerium kui väärtpaberite- ja börsikomisjon (SEC). Seejuures märkis allikas, et SEC-ile esitati kaebus Danske Bankis toimuva pärast juba enam kui kaks aastat tagasi.

SEC-ile esitatud kaebuses viidati ka, et läbi Danske Eesti filiaali toimunud kahtlaste tehingutega olid seotud ka Deutsche Bank ja Citigroup, mille järelevalvet teostavad ka USA ametivõimud.

Deutsche Bank pakkus toona Danskele korrespondentpanganduse teenuseid, samas kui Citigroupi Moskva filiaali tehti Danske Eesti filiaali läbivaid tehinguid.

Asjaga kursiv olev allikas ütles väljaandele, et USA võimudega on uurimisega seoses andmeid jaganud ka Taani ja Eesti ametivõimud. "Selles osas tehakse koostööd, seda jälgitakse väga hoolsalt," ütles ta.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: