Kristjan Kalda: Baltikum on Blackstone'i väike eesmärk ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Era- ja riskikapitalifirma Baltcap partneri Kristjan Kalda hinnangul on Luminoris enamusosaluse omandamine Blackstone'i jaoks esimene samm Põhjamaadesse laienemiseks.

"Arvestades Blackstone'i suurust - nad haldavad 430 miljardit -, siis see nende jaoks ei olegi nüüd nii väga suur investeering. Seetõttu ma arvan, et nad teevad, mida erakapital väga tihti teeb - osta ja ehita strateegiat. See on tõenäoliselt esimene samm laienemiseks kas Põhjamaadesse vähemalt või isegi laiemalt," kommenteeris Kalda "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

Tema sõnul on see, et Blackstone kui juhtiv erakapitaliinvestor julgeb ja tahab osta ühe suure panga Baltikumis, väga hea ja positiivne uudis.

Kalda usub, et Baltikum on Blackstone'i jaoks väike eesmärk. "Ma usun, et kui nad teevad osta-ehita strateegiat, siis pigem me räägime Põhjalast. Või miks mitte, kui juhtkond on tugev ja palju muutusi ju toimus pangandusmaastikul tehnoloogiliselt, ehk nad võtavad veel suurema eesmärgi," ütles ta.

Kalda sõnul on suurtele erakapitalifirmade puhul tavapärane, et nad lõpuks omandatud firma noteerivad. "Aga see ei pruugi juhtuda siin, Baltikumis, vaid mõnel teisel, suuremal börsil," lisas ta.

Kalda hinnangul ei peaks panema Blackstone'i ja Luminori tehingut Danske rahapesuskandaali konteksti. "Tuleb arvestada, et väga paljude jaoks on Eesti kuvandi kontekst täna hoopis Taxify suurinvesteering, Monese, Tarsferwise ehk meie väga edukad idufirmad, mis on näidanud, et oleme suurtehnoloogia riik. Ma arvan, et võib-olla väga paljude jaoks pigem see kuvand on olnud positiivne ja ehk on Blackstone ka sealt innustust saanud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: