Rainer Nõlvak: Eesti jaoks on maailmakoristuspäeva suurim kasu teadmine, et Eestil on maailmas mingi roll

Maailmakoristuspäeva otsestuudio viimane külaline oli Rainer Nõlvak, keda võib pidada kümne aasta taguse "Teeme ära" ühise koristusaktsiooni idee autoriks. Praegu on Nõlvak Teeme Ära SA liige ja innovaator.

Nõlvak märkis, et kui ta oleks kümme aastat tagasi teadnud, et 150 riiki ja miljonid inimesed hakkavad koos koristama ning koguvad kokku tonnides prügi, siis nad vist ei oleks julgenud Teeme ära! koristusaktsiooni üldse ette võtta.

"Üks asi on see tiim, aga need 50 000 inimest, kes kokku tulid ja selle asja ära tegid, nemad on selles tegelikult süüdi, et me siin oleme," märkis Nõlvak naljaga.

Ta tunnistas, et inimesed, kes maailmakoristuspäeva käima lükkasid, on erakordsete annetega inimesed. "See, et sa saad need 150 riiki kokku nii, et nad omavahel tülli ei lähe ja madinat ei teki, et peetakse lubadustest kinni. See on tegelikult uskumatu töö."

Teeme ära! koristusaktsioon on Nõlvaku sõnul justkui sibul oma erinevate kihtidega. "Kui ma mõtlen Eesti kontekstis, siis kõige suurem kasu on see, et suur hulk inimesi saab aru, et Eestil on mingi roll maailmas."

Nõlvak märkis, et ring plastpakendiga hakkab justkui täis saama ja on tekkimas arusaamine, et kunagine innovatsioon on tänasel päeval vale. Muutuseks aga peab see arusaamine tekkima kõigil inimestel. "Aga ma arvan, et me elame vägeval ajal ja teeme selle pakendiasja korda."

Ta lisas, et talle käib kohutavalt närvidele, et tulevik tuleb nii aeglaselt. "Aga taipamine võtab aega. Teeme Ära sai ka alguse seepärast, et mulle tundus, et võiks kohe ära koristada selle Eesti."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: