Rainer Nõlvak: prügiprobleemi ulatus alles hakkab välja tulema

"Suud puhtaks" rääkis prügiprobleemist. Autor/allikas: ERR

Kuigi Eestis toimus Teeme Ära talgupäev esimest korda juba kümme aastat tagasi, siis koristuspäeva eestvedaja Rainer Nõlvaku sõnul hakkab prügiprobleemi ulatus alles nüüd välja tulema.

ETV saade "Suud puhtaks" keskendus sel nädalal prügiprobleemile ja möödunud nädalavahetusel toimunud suurele maailmakoristuspäevale.

Maailmakoristuse teadmiste tiimi koordinaator Kadri Kalle tõi saates välja, et ühes aastas jõuab maailma ookeanitesse kaheksa miljonit tonni plasti. Ta lisas, et plast ei tohiks ookeanisse jõuda ning juba igasugune kogus plasti on liiga palju.

Vastates saatejuhi küsimusele, kas ehk prügiprobleemist räägitakse liiga palju, ütles Teeme Ära SA nõukogu esimees Rainer Nõlvak, et kui ühiskonnal on loodusest ükskõik, siis võiks vait olla küll.

"Kui me 2008. aastal koristasime, tundus, et kraaimisime Eestimaa puhtaks ja see pisike probleem oli tehtud. Nüüd vaatame, et see tegelikult alles hakkab välja ujuma, kui suur see probleem on. Põhimõtteliselt, kui me oleme nõus, et kilpkonnad ära surevad, kalad ja linnud söövad oma maod plasti täis ja see kõik kaob minevikku, et kasutame oma pisikest kosmoselaeva maa gigantse prügikastina, siis põhimõtteliselt võiks vait olla küll, jah," rääkis ta.

Maailmakoristuspäeva telejuht Mart Normet tõi otsestuudiosse 8000 korduvkasutatavat plasttopsi, et demonstreerida, kui palju ühe tunni jooksul Eestis plasttopse ära visatakse. "Soomes ühes tunnis on viis korda nii palju, Rootsis kümme korda nii palju, Ameerikas 300 korda nii palju. Ma ei saa aru, mis selle mõte on," kommenteeris ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: