Ekspertiis tunnistas turvameeste tulistamises süüdistatava kohtukõlblikuks ({{commentsTotal}})

Aleksandr Jakimenko
Aleksandr Jakimenko Autor/allikas: PM/SCANPIX

Harju maakohus avaldas teisipäeval kahe turvamehe tulistamises ja nende raskelt haavamises süüdistatava mehe terviseekspertiisi, mille kohaselt on ta võimeline kohtu ees vastust andma.

Kohus andis pooltele aega ekspertiisiga tutvumiseks ning määras uue istungi 2. oktoobile, mil pärast eksperdi küsitlemist jätkub protsess kohtuvaidlusega, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane ERR-ile.

Aleksandr Jakimenkole (75) tehti ekspertiis tema kaitsja Vladimir Sadekovi taotlusel, et selgitada, kas mees on võimeline kohtu ees vastust andma ja võimalikul süüdimõistmisel karistust kandma.

Mais alanud protsessil ei tunnistanud mõrvakatses ning tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises süüdistatav Jakimenko end kuritegudes süüdi.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tulistas Jakimenko mullu 2. juulil Tallinnas Liinivahe tänaval asuval kinnisel territooriumil kaht turvatöötajat, kes said raskelt haavata.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talitus tegi kindlaks, et kuriteos on alust kahtlustada Jakimenkot, kes tabati mullu 7. juulil Lätis.

Uurimine tuvastas, et mees läks Liinivahe tänaval asuvale kinnistule, et metalli varastada. Kuna objekt oli valve all, siis saabusid sinna turvatöötajad, keda Jakimenko tulistas püstolist Makarov.

Turvatöötjad said raskelt viga ning Jakimenko haavas tulistamisel ka end kätte.

Läbiotsimistel leidsid politseinikud Jakimenko peidikutest erinevaid tulirelvade osi ja ligi 7700 padrunit.

"Kõik viitas sellele, et mees tegeles relvade ümberehitamisega. Samas on teada, et süüdistataval puudub relvaluba," ütles ringkonnaprokurör Katrin Pärtlas.

Varem kriminaalkorras karistamata Jakimenko viibib kohtu loal vahi all.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: