Tartu ülikooli rektor: Maimetsa ja Halliku juhtumid on erinevad

Tartu Ülikooli uus rektor Toomas Asser
Tartu Ülikooli uus rektor Toomas Asser Autor/allikas: Andres Tennus

Tartu ülikooli (TÜ) rektor Toomas Asser ütles, et altkäemaksu võtmises kahtlustatava TÜ kliinikumi sisekliiniku nakkushaiguste osakonna juhataja, ülikooli infektsioonihaiguste õppetooli juhataja Matti Maimetsa võimaliku ametist vabastamise osas saab otsuse teha siis, kui ülikoolil on rohkem infot.

"Ülikoolil on võimalik otsus langetada siis, kui uurimise tulemused on selgunud.  Matti Maimetsa peamine ülesanne ülikoolis on teha õppe- ja teadustööd ning juhendada üliõpilasi. Juhtimisülesandeid ta ülikoolis ei täida," ütles Asser ERR-i küsimustele vastates.

Avalikkuses on kerkinud küsimus, miks kaotas ülikooli poolt ebaväärikas käitumises süüdistatud Tartu Ülikooli raamatukogu juht Martin Hallik päevapealt töö, samas kui ametlikult kuriteos kahtlustuse saanud Maimets jätkab ametis.

"Kinnitan, et ülikool suhtub igasse meie töötajaga seotud juhtumisse täie tõsidusega ja hindab tõendeid igakülgselt. Tavapäraselt langetatakse keeruliste  juhtumite puhul otsused kollektiivselt, neid ei tee üks juht ainuisikuliselt. Mõistagi ei sõltu ülikooli personaliotsused rektori erialasest taustast," ütles Asser ERR-ile.

"Osundatud juhtumid on olemuselt väga erinevad. Ühe puhul oli probleem ülikoolis sees ning ülikoolil otsuse tegemiseks kogutud piisav info. Teise juhtumi uurimine alles algatati ning ülikool ei tea kahtlustuse sisu," selgitas Asser.

Martin Hallik leiab, et ülikool on käitunud temaga alatult ning on lubanud töösuhte lõpetamise vaidlustada.

Ülikooli kommunikatsioonijuht Kristina Kurm ütles varem Postimehele, et Maimetsa tööle ülikoolis ei ole etteheiteid, tema akadeemilise tööga on rahul kolleegid, juhid ja üliõpilased. "Loomulikult jälgime, kuidas juhtum edasi areneb, siis saame võtta seisukoha. Hetkel me mingeid samme astumas ei ole," lisas ta.

Maimets sai nädal tagasi keskkriminaalpolitseilt kahtlustuse korduvas altkäemaksu võtmises seoses oma tööga sotsiaalministeeriumi juurde kuuluvas antiretroviirusravimite hankega tegelevas komisjonis. ERR-i andmetel kahtlustab keskkriminaalpolitsei, et Maimets sai ravimifirmadelt ligi 70 000 eurot altkäemaksu.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: