Prokuratuur kahtlustab Tartu Ülikooli raamatukogu eksjuhti seksuaalkuriteos

{{1557290340000 | amCalendar}}
Martin Hallik ja tema advokaat Kristi Sild
Martin Hallik ja tema advokaat Kristi Sild Autor/allikas: ERR

Tartu Ülikooli raamatukogu direktori kohalt vallandatud Martin Hallik (43) on saanud prokuratuurilt kahtlustuse suguühtele või muule sugulise iseloomuga teole sundimises, kirjutas Postimees. Tema kaitsja Oliver Nääsi sõnul pole uusi kahtlustusi käimasolevasse uurimisse lisandunud.

"Praegu tehakse viimaseid menetlustoiminguid. Seejärel saadab prokuratuur kriminaalasja kohtusse. Kahtlustus on esitatud kahes episoodis," teatas prokuratuuri pressinõunik.

Postimees helistas kommentaari saamiseks Hallikule, kes palus pöörduda oma advokaadi Oliver Nääsi poole. Nääs ütles ajalehele, et kui asi peaks kohtusse jõudma, siis saab loodetavasti kiiresti ja üheselt selgeks, kus peitub tõde. "Avalik kohtuistung võimaldab asjaolusid ja tõendeid käsitleda põhjalikumalt, kui ajakirjanduslik formaat on seni võimaldanud," lausus ta.

Varem on Hallikut seostatud seksuaalse ahistamise kahtlusega. Nüüd selgus Postimehe teatel, et prokuratuur süüdistab Hallikut hoopis raskemas, seksuaalkuriteos. Suguühtele või muule sugulise iseloomuga teole sundimise eest võib oodata kuni kolmeaastane vangistus.

Postimehe andmetel algatati kriminaalmenetlus ülikooli raamatukogu töötaja politseisse esitatud avalduse peale.

Nääsi sõnul ei ole Hallikule etteheidetavate tegude nimekirja midagi lisandunud.

"See on ikka seesama lugu, kus kriitika alla sattusid asutuse jõulupidu, välislähetuses käimine jne. Tõendid nendes episoodides on töövaidluskomisjonis juba korra Martin Hallikule õiguse andnud. Hästi kokkuvõtlikult oli tegemist kontoriromantikaga, milles üks osapool pettus ja on asunud esitama ebaõigeid väiteid," rääkis Nääs ERR-ile.

Kindlasti ei ole Nääsi kinnitusel tegemist vägistamissüüdistusega nagu tõlgendati seda tänases Postimehes.

"Meenutagem, et Martin Halliku endine kolleeg väitis ahistamise süüdistust tõstatades tööandjale, et tal puudus Hallikuga üldse eraeluline kontakt. Kui korduvalt intiimsuhtes olemise fakt sai ümberlükkamatuks, hakkas kaebaja põhjendama seda "sisemise sõltuvusega"," selgitas Nääs. "Selle tulemusena on siis kombineeritud kahtlustus karistusseadustiku paragrahvi 143 järgi, mis räägib suguühtele või muule sugulise iseloomuga teole sundimisest, kaebaja väidetava sisemise sõltuvusega intiimsuhtesse asuda."

Kriminaalmenetlus ja tsiviilmenetlus töövaidluskomisjoni Hallikut õigeksmõistva otsuse üle on Nääsi kinnitusel küll eraldiseisvad protsessid, kuid käsitlevad ikkagi samu episoode. Kriminaalmenetlus on seotud Martin Halliku poolt tema töölepingu lõpetamise vaidlustamisega ning tema poolt avalikustatud kolleegidevahelise suhtega.

"Avalik kohtumenetlus kriminaalasjas aitab kindlasti tõe välja selgitada ja Martinil tema vastu esitatud süüdistused ka avalikult ümber lükata," lisas Nääs.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: