Tallinn võtab palgale üheksa uut lastekaitseametnikku

Turvameeskond Kanuti aias.
Turvameeskond Kanuti aias. Autor/allikas: Tallinna linnavalitsus

Tallinna linnavalitsuse kolmapäevase otsusega loodi linnaosades juurde lastekaitseametnike töökohti, kokku üheksa. Sellega loodab linn paremini hakkama saada ka noortekampadega, millest ajakirjandus augusti lõpus kirjutas.

Haabersti linnaosa saab täiendavalt juurde kaks lastekaitse vanemspetsialisti ametikohta, samuti Kesklinn ja Lasnamäe. Mustamäe, Põhja-Tallinn ja Pirita saavad juurde ühe lastekaitseametniku. Linnavalitsuse otsuses on märgitud, et ametnike põhipalgaks on 1300-1600 eurot kuus.

Abilinnapea Tõnis Mölder ütles ERR-ile, et noortekampade ja lastekaitsetöötajate palkamise vahel on seos. "Tulevikus võib see taolisi olukordi ennetada, kuid üheksa lastekaitsetöötaja ametikoha loomine oli planeeritud juba varem. See on samm eesmärgi täitmise suunas ning ka möödunud aastal lisandus linnaosade juurde kaheksa lastekaitsetöötaja ametikohta."

Ta lisas, et linnavalitsus soovime jõuda selleni, et iga tuhande lapse kohta oleks vähemalt üks lastekaitsetöötaja. "Peame seda oluliseks ka seoses seadusandluse muutmisest tulenevate täiendavate tööülesannetega, võimaldamaks töötajail keskenduda laste huvide kaitsmisele ja kliendi probleemide lahendamisele parimal moel."

"Aktuaalne kaamera" vahendas augustis, et Tallinnas on lühikese aja jooksul toimunud mitu juhtumit, kus vägivaldsed noortekambad klaarivad arveid nii omavahel kui ka ründavad juhuslikke möödujaid.

Tallinna linnavalitsus otsustas seejärel, et kesklinna pargid saavad mehitatud valve.

BNS teatas kolmapäeval, et kesklinna valitsus ning politsei- ja piirivalveameti spetsialistid asuvad neljapäeva hommikul hindama kesklinna parkide turvalisust. 

Alustatakse Musumäelt, seejärel liigutakse Kanuti aeda ja edasi järgmistesse vanalinna ümbruses paiknevatesse südalinna parkidesse. Eesmärk on teha kindlaks, mida on parkides vaja muuta selleks, et inimesed tunneksid end seal turvalisemalt ja avalik ruum ei soodustaks riskikäitumist.

Ettepaneku parkide ülevaatuseks tegi politsei Kesklinna valitsusele seoses suve lõpus parkides teravaks muutunud noorte kuritegevuse probleemiga. Linnaosavalitsus omalt poolt soovitas vaadata üle mitte ainult noorte kogunemiskohad, vaid kõik Tallinna kesklinna pargid.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: