Reinsalu: vägivaldsed noortejõugud tuleb kiiresti laiali ajada

{{1535354880000 | amCalendar}}
Urmas Reinsalu
Urmas Reinsalu Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Justiitsminister Urmas Reinsalu kutsus neljapäevaks kokku ümarlaua, et arutada, kuidas tõhusamalt ohjeldada pealinna vägivaldseid noortekampasid.

Ministri hinnangul nõuavad viimase aja noortekampade rünnakud selgelt tõhusamat koostööd justiitssüsteemi ja sotsiaaltöötajate vahel.

Reinsalu sõnul on vägivaldsed noortekambad tõsine turvatunnet ohustav probleem.

"Kui kuritegevuse statistikas on suurim osakaal varavastastel kuritegudel, siis alaealiste kuritegevuses just vägivallal. Noortejõukude sisemine kultuur võib kiiresti liidrite autoriteeditaotluses kasvada jõhkralt provokatiivseks vägivallaks, kus väljakutsuvas ja ohvri alandamine on eesmärk iseeneses," ütles justiitsminister.

Ta lisas, et alaealiste kampade vägivaldsuse ohtu süvendab paratamatult noorte vähesem hinnang tegevuse tagajärgedele ning east tulenev empaatilise kogemuse puudumine.

Vägivaldsete noortekampade ohjeldamiseks kutsus Reinsalu kokku prokuratuuri, politsei ja lastekaitse esindajad ning kriminaalhooldajad.

"Kampades sooritatud vägivallakuritegudest peab saama uus prioriteet üldise alaealiste kuritegevuse seas, see aga eeldab tõhusamat koostööd menetlejate vahel ning mõjusat karistust. Pikk vangistus alaealiste kampade puhul peab olema viimane vahend üliohtliku kuriteo puhul," rõhutas Reinsalu.

"Ütlen selgelt – vägivaldsed noortekambad tuleb kiiresti laiali ajada, sest mitte ainult ei ohusta nad avalikes kohtades liikuvaid inimesi, vaid nakatavad ka teisi noori," märkis ta.

Linnapea Taavi Aas soovib arutelu siseminister Andres Anveltiga

Viimasel ajal Tallinna tänavatel võimu võtta püüdvate noortekampade taltsutamiseks on vaja riigi ja linna viivitamatut tõhusamat koostööd, et turvatunne pealinnas taastada, teatas Tallinna linnapea Taavi Aas.

"On murettekitav, kahetsusväärne ja lubamatu, et nii tallinlaste kui ka külaliste turvatunne meie pealinna tänavatel on märatsevate noortekampade tõttu kõikuma löönud," ütles Aas. "Ootan väga, et siseminister Andres Anvelt leiab aega, et kohtuda minu, munitsipaalpolitsei juhataja ja Põhja politseiprefektiga, et kord linna tänavatel taastada ja noored keskenduksid kohe algavale uuele kooliaastale."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: