Linn on täiendavad lastekaitsjad värvanud, ent tööjõuvoolavus on suur

Kanutiaias kogunenud noortekampade tõttu otsustas linn tõsta lastekaitseametnike arvu.
Kanutiaias kogunenud noortekampade tõttu otsustas linn tõsta lastekaitseametnike arvu. Autor/allikas: Tallinna linnavalitsus

Tallinn otsustas suvel, kui oli hädas linna parkides kogunevate vägivaldsete noortekampadega, tõhutada lastekaitse tööd ja värvata juurde kaheksa spetsialisti üle linna. Nüüdseks on uued töötajad leitud, ent samal ajal tuleb tegelda ka voolavat tööjõu asendamisega.

Suvel, kui parkides kogunenud ja vägivaldseks osutunud noortekampade teemasse sekkus isegi peaminister, kes isiklikult läbi Kanutiaia pargi jalutas, et olukorda hinnata, otsustas Tallinna linn värvata juurde täiendavalt kaheksa lastekaitsetöötajat. Lisaks korraldas Pirita linnaosavalitsus oma struktuuri ümber, nii et tekkis võimalus veel ühe täiendava spetsialisti värbamiseks. Uued ametikohad loodi alates 1. novembrist. Kõik uued töötajad ongi nüüdseks ametis või kohe-kohe alustamas.

"Üheksast uuest lastekaitsetöötajast on kaheksa juba alustanud oma linnaosas tööd ning viimane neist asub samuti tööpostile juba lähipäevil," kinnitas abilinnapea Tõnis Mölder ERR-ile. "Lastekaitsetöö on keeruline ja nõuab lastega töötavatelt spetsialistidel laialdasi teadmisi ja oskusi ning kahtlemata pidevat enesetäiendamist. Uued töötajad läbivad ametikohale saamiseks tiheda sõela, ent linnaosa valitsused on saanud töötajate leidmisega kenasti hakkama."

Kokku on Tallinna linnaosades tööl 70 lastekaitsetöötajat: neli Pirital, kümme Kesklinnas, viis Kristiines, 18 Lasnamäel, kuus Haaberstis (lähipäevil seitse), üheksa Mustamäel (1. jaanuarist kümme), seitse Nõmmel ja 11 Põhja-Tallinnas.

Ometi otsib Tallinn praegu kuulutuste abil lastekaitsetöötajaid Põhja-Tallinnasse, Haaberstisse, Kristiinesse ja Nõmmele, neist vaid viimase puhul otsitakse asendajat lapsehoolduspuhkusele suunduja asendamiseks, ülejäänud on tähtajatud töökohad.

Mölder kinnitas, et inimesi ei otsita seoses sotsiaalkindlustusametis (SKA) sügisel valminud auditiga, kuivõrd see puudutas üksnes Mustamäe spetsialistide tööd, kes selle tagajärjel töölt kõrvaldati. Teistes linnaosades ei ole Tallinn omal käel ega ka SKA omal algatusel auditeid läbi viinud.

Abilinnapea tõdeb, et lastekaitsetöötajate voolavus lihtsalt ongi suur.

"Muidugi pean nentima, et nii nagu teistes riikides ja linnades, esineb ka Eestis ja Tallinna linnas lastekaitsetöötajate vahel teatud kaadrivoolavust," tõdes abilinnapea.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: