Tallinn lõpetas parkidesse turvapatrullide tellimise

Turvameeskond Kanuti aias.
Turvameeskond Kanuti aias. Autor/allikas: Tallinna linnavalitsus

Kui veel augusti lõpus leidis Tallinna linnavõim, et noortekampade tegevuse tõttu on kesklinna parkides kord sedavõrd käest ära, et oli hädavajalik tellida kohale turvafirma patrullid, siis nüüd selleks enam vajadust ei nähta ja leitakse, et korrakaitsega peab tegelema politsei.

"Turvalisuse tagamine on eelkõige politsei ülesanne ning hetkel linnavalitsus avalikes parkides lisajärelevalvet turvameeskondadega ei tee. Oluline aspekt on kindlasti selle juures ka see, et eraturvafirma palkamine on üsna kulukas ning täna paigutame need vahendid pigem munitsipaalpolitsei töö tõhustamisse," selgitas Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder.

"Kui aga politsei ressurssidest jääb väheks, siis vajadusel jätkame koheselt turvapatrullide tegevust heakorra ja turvalisuse tagamiseks linna erinevates piirkondades," lisas abilinnapea.

"Praegu keskendume eelkõige pikemaajaliste lahenduste ning meetmete väljatöötamisele. Turvalisuse tagamine on väga oluline, kuid samuti tuleb olulist rõhku pöörata probleemide ennetamisele, mille nimel linnavalitsus on astumas jõulisi samme. Sealhulgas on kindlasti Tallinna linnavalitsuse üheks eesmärgiks munitsipaalpolitseinike õiguste suurendamine," lisas Mölder.

Tallinna linnavõim tellis turvapatrullid kümeks päevaks kesklinna parkidesse augusti lõpus, kui sai avalikuks, et noortejõugud olid rünnanud kaaslinlasi. Telekaamerate pilgu all käisid Kanuti aia pargis olukorraga tutvumas nii peaminister Jüri Ratas, siseminister Andres Anvelt, justiitsminister Urmas Reinsalu kui ka Põhja prefekt Kristjan Jaani.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: