Tallinn taastab kõigis linnaosades alaealiste komisjonid

{{1536839760000 | amCalendar}}
Tallinna linnapea Taavi Aas ja turvameeskonna liige Kanuti aias.
Tallinna linnapea Taavi Aas ja turvameeskonna liige Kanuti aias. Autor/allikas: Tallinna linnavalitsus

Tallinna linnavalitsus otsustas probleemsete noorte õigele teele tagasi aitamiseks ja linnas turvalisuse tagamiseks luua kaheksa linnaosa juurde alaealiste komisjonid, samuti hakkavad politsei ja koolid omavahel probleemsete noorte kohta tõhusamalt infot vahetama ning vajadusel asustatakse probleemsed pered linna piires ümber.

Tallinna sotsiaalvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölder ütles ERR-ile, et linn võtab kindlasti lähtekohaks tänase õigusruumi, mis lubab kohalikel omavalitsustel luua perede ja noorte nõustamiseks ümarlaudasid.

"Aga vaatame ka üle regulatsiooni, mis kehtis omal ajal, kui olid alaealiste komisjonid. Ehk me tahaks tuua laua taha lapse, lapsevanema, koolijuhi, kooliõpetaja, sotsiaaltöötaja, lastekaitsetöötaja, noorsootöötaja, noorsoopolitseiniku, kes üheskoos üritaks ja suudaks noort abistada, aga vajadusel ja võimalusel oleksid võimelised rakendama ka sanktsioone," selgitas ta.

Need komisjonid ei saa olema üks ühele sellega, mis olid alaealiste komisjonid vanasti. "Tänane seadusruum seda lihtsalt ei võimalda, aga me kindlasti vaatame üle, kuidas tänast süsteemi maksimaalselt rakendada," lisas Mölder.

Linnavalitsus kabinetinõupidamisel kinnitatud üheksapunktiline programm sündis linna ametite ettepanekute põhjal pärast linnajuhtide kohtumist politseiga ja ümarlauda sise- ja justiitsministeeriumis.

Linnavalitsus otsustas, et lastekaitse töötajad hakkavad tööle politseiga ühes majas ja teevad ka linnas reide koostöös noorsootöötajatega. Uute parkide loomisel või vanade uuendamisel kaasatakse protsessi ka politsei esindajad, et pargid saaksid võimalikult turvalised.

Lasnamäe Raadiku piirkonna probleemidele otsa vaatamiseks ja parimate lahenduste leidmiseks moodustakse eraldi töögrupp, mille esimeseks ülesandeks saab ka piirkonnas täiendavate turvalisusmeetmete rakendamine.

Kui praegu on Tallinnas viis nn mobiilset noorsootöötajat, kes liiguvad linnas eri piirkondades ringi, kus noored kogunevad, on kavas juurde palgata neli noorsootöötajat: kaks Kesklinna piirkonda, üks Põhja-Tallinnasse ja üks Lasnamäele.

Lisaks palkab linn suvisel perioodil spordiväljakute juurde treenereid. Ühtlasi hakkab linnavaraamet rohkem tähelepanu pöörama probleemsetele perekondadele ning tegelema vajadusel nende perede ümberasustamisega.

Samuti on linna sooviks saada munitsipaalpolitseile juurde täiendavaid õigusi sarnaselt näiteks abipolitseinikele, et tagada linnas veelgi parem turvalisus.

Mis see kõik maksma läheb, abilinnapea Mölder veel öelda ei osanud. "Aga summa on selline, millega me tuleva aasta eelarvet kokku pannes arvestame."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: