"Rahva teenrid": noortekambad on alati olnud, teemaga on üle reageeritud

Foto: Tallinna linnavalitsus

Noortekambad on kogunenud ajaloo vältel pikka aega, sealhulgas ka Eestis ning meedia ja poliitikud on viimaste uudiste peale üle reageerinud, tõdesid Vikerraadio saates "Rahva teenrid" osalenud ajakirjanikud.

Saatejuht Taavi Eilat nentis, et noortekampade teema kujunes kohati hüsteeriliseks, millele järgnes väga tugev avalik reaktsioon.

"Ma ei tea, kas olen küüniline või paksu nahaga, aga nii on nende kampadega alati olnud. Poliitikute puhul tekkis ka doominoefekt, kui üks läks Kanuti aeda kontrollima siis teised tegid ka," ütles Eilat.

Peeter Helme märkis, et tegemist on veidra teemaga. "Tegelikult mina ega keegi teine ei tea tegelikult, kas räägime suurest probleemist või juhuslikult meedia tähelepanu alla sattunud teemast. Ei saa aru, kas meedia on probleemi suureks puhunud," tõdes Helme, lisades, et kahtlemata pole noortekampade puhul tegemist uue ega erakorralise asjaga.

Helme ütles, et teeme püstitamine paneb ministrid ja teised poliitikud ebamugavasse olukorda. "Kuigi nad võib-olla ei tahaks meediatsirkust teha."

Sulev Vedler rääkis, et kuigi poistekambad ja vägivald on aastatuhandeid vana probleem, kuid praegu võimaldab sotsiaalmeedia infot jagada ning seetõttu näib probleem teravam.

Ta ütles, et kui statistikat vaadata siis on noorte kuritegevuse tase langenud, seda just vägivallatsemise osas, kuid avaliku korra rikkumised on kasvanud. "Ent ehk varem neid võib-olla ei registreeritud, see on sama nagu perevägivalla statistikaga. Varem nendega lihtsalt nii palju ei tegeletud," rääkis Vedler.

Vedleri hinnangul ei saa hukka mõista, et ka peaminister Jüri Ratas käis olukorraga Kanuti aias tutvumas. "Kindlasti oleks inimesi, kes paneks pahaks, kui ta poleks seda teinud."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: