Meedia: Taani suur politseioperatsioon oli seotud Iraaniga

Taani eelmise nädala suure politseioperatsiooni põhjus oli Taani raadio teatel see, et varjupaiga saanud iraanlaste elu oli ohus.

Taanis elavad rühmituse Asmla liikmed, kes võitlevad Iraani Ahwazi piirkonna iseseisvuse eest, vahendasid Yle, ERR-i teleuudised ja Ritzau.

Iraan peab rühmitust terroristlikuks ja Iraani sõnul kaitseb Taani inimesi, kes korraldasid hiljuti sõjaväeparaadile rünnaku, milles hukkus 25 inimest.

Eelmisel nädalal sulges politsei Taani suurima saare Sjællandi ühendusteed Rootsi, Saksamaa ja ülejäänud Taaniga. Politsei on öelnud selgituseks sisuliselt vaid seda, et politseioperatsiooni põhjus oli oht mõne inimese elule.

Politsei otsis pikka aega taga ka üht sõidukit, kuid hiljem selgus, et mainitud juhtumiga sellel seost ei olnud.

Märkimisväärne on ka see, et hiljuti on tekkinud pinged ka Iraani ja Prantsusmaa suhetes ning sealgi olevat põhjuseks see, et Pariis kahtlustab Iraani luuret eksiilis elavate iraanlaste ohustamises. Teisipäeval leidis selle teemaga seoses aset ka suur politseioperatsioon.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: