Saksa võimud kahtlustavad relvajõudude töötajat Iraani heaks luuramises

Bundeswehr.
Bundeswehr. Autor/allikas: Imago/Scanpix

Saksamaa võimud teatasid teisipäeval, et kinni on peetud relvajõududes töötanud Afganistani-Saksamaa topeltkodakondsusega mees, keda kahtlustatakse Iraani heaks spioneerimises.

Prokuratuuri kinnitusel astub 50-aastane Abdul Hamid S. vahistamise asjus kohtu ette juba teisipäeval, vahendas Reuters.

"Abdul Hamid S-i suhtes on tugev kahtlustus, et ta töötas välisriigi luureteenistuse heaks. Kahtlustatava näol on tegu Bundewswehri keeleeksperdi ja kultuurinõunikuga. On alust arvata, et sellel töökohal olles edastas ta oma tähelepanekuid Iraani luureagentuurile," seisis prokuratuuri pressiteates.

Saksamaa kaitseministeeriumi pressiesindaja ütles, et ministeerium on spionaažijuhtumist teadlik, kuid detailsemaid kommentaare ei jaganud.

Väljaanne Der Spiegel kirjutas, et kahtlustaval oli ligipääs tundlikule informatsioonile, sealhulgas andmetele, mis puudutas Saksa sõdurite paigutamist Afganistanis.

Saksamaa relvajõud kasutavad Afganistani missioonil sageli piirkonnas sündinud inimesi tõlkide ja nõunikena.

Nii Saksamaa kui ka teised Euroopa riigid on viimasel ajal väljendanud muret Iraanist lähtuva spionaažiohu suurenemise pärast. Sellel teemal on palju räägitud ka Teherani kübervõimekusest.

Juhtum on Saksamaa jaoks keeruline ka poliitilistel põhjustel, sest Berliin üritab koos Prantsusmaa ja Suurbritanniaga hoida elus 2015. aastal sõlmitud Iraani tuumalepet, millest USA on president Donald Trumpi eestvedamisel lahti öelnud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: