ERR Moskvas: politoloogi sõnul on Vene ja Lääne eriteenistuste vahel sõda

Foto: ERR

Venemaa eitab Hollandi süüdistusi Venemaa eriteenistuste aadressil. Politoloog Oleg Ignatovi hinnangul on eriteenistuste vahel puhkenud sõda.

Holland teatas neljapäeval, et riigi luure nurjas aprillis venelaste küberrünnaku Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooni (OPCW) vastu ja saatis välja neli Venemaa agenti. Kremli esindaja nimetas Hollandi süüdistusi Venemaa eriteenistuste aadressil russofoobiaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Venemaa jutusaadetes on russofoobia väga populaarne sõna. Enamik osalejatest muidugi eitab kõiki süüdistusi. Probleem on aga selles, et see eitamine ei seleta fakti, kuidas Lääne eriteenistused said kätte Venemaa kodanike isikuandmed, keda peetakse Vene eriteenistuste töötajateks," kommenteeris poliitilise analüüsi keskuse juhtiv ekspert Mihhail Zahharov.

On selge, et praegune kriis võib kesta veel kaua.

"Ma arvan, et nüüd on tegemist sõjaga eriteenistuste vahel. Ja tulevad mõlemalt poolelt uued süüdistused ja paljastused. Kardan, et kuni ei tule mingit otsust selle konflikti leevendamiseks, olukord ainult halveneb," ültes poliitilise konjunktuuri keskuse asedirektor Oleg Ignatov.

Selge on see, et lähiajal kehtestatakse Venemaa vastu uued sanktsioonid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: