Juncker: võimalus Brexitis kokkuleppele jõuda on kasvanud

Brexiti-vastased meeleavaldajad.
Brexiti-vastased meeleavaldajad. Autor/allikas: Rui Vieira/AP Photo/Scanpix

Võimalus, et Suurbritannia ja Euroopa Liit jõuavad Brexiti leppes ühele meelele, on viimaste päevadega kasvanud, ütles Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

Juncker ütles Austria meediale, et kuigi ta pole kindel, et Brexiti kokkulepe saavutatakse oktoobriks, võib see juhtuda siiski novembriks, vahendas BBC.

Junckerilt küsiti, kas kokkuleppele võidakse jõuda EL-i liidrite järgmiseks kohtumiseks, mis toimub oktoobri keskpaigas.

"Me pole veel nii kaugel. Kuid meie tahe jõuda Briti valitsusega kokkuleppele on murdumatu," vastas Juncker.

Ta kordas ka oma seisukohta, et leppeta lahkumise stsenaarium ei ole hea ei Suurbritanniale ega Euroopa Liidule.

Briti välisministeeriumi kõrge ametnik Alan Duncan on samuti optimistlik, et Brexitis jõutakse kokkuleppele enne detsembrit.

Mõni nädal tagasi ütles Euroopa Ülemkogu eesistusja Donald Tusk, et Theresa May Brexiti-plaanid ei toimi.

Septembris ütles EL-i pealäbirääkija Michel Barnier, et kui mõlemad osapooled on realistlikud, siis on kokkulepe novembriks võimalik.

Suurbritannia peaks lahkuma Euroopa Liidust 2019. aasta 29. märtsil. Samas ei ole osapooled siiani jõudnud mõnes küsimuses kokkuleppele, sealhulgas küsimus, kuidas vältida uusi piirikontrolle Iiri piiril.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: