Leht: USA peab Saudi Araabialt kadunud ajakirjaniku kohta selgitust nõudma

Ajaleht Washington Post pöördus USA valitsuse poole, et see nõuaks Saudi Araabialt vastust ajakirjanik Jamal Khashoggi kadumise asjus.

Ajaleht leiab, et president Donald Trumpi administratsioon peaks oma liitlaselt sellise juhtumi kohta selgitusi nõudma ning saadud vastustest peaks sõltuma ka edasise liitlassuhte iseloom.

Saudi Araabia valitsuse ja kuningakoja äge kriitik Khashoggi elas alaliselt välismaal, ent ei loobunud Saudi Araabia kodakondsusest.

Khashoggi jäi kadunuks möödunud teisipäeval, kui ta läks Istanbulis asuvasse konsulaati oma eelseisva abiellumise puhuks dokumente vormistama. Türgi võimud uurivad nüüd mehe kadumist ning allikate kinnitusel kahtlustatakse seda, et võimukriitiline ajakirjanik võidi konsulaadis tappa.

Saudi Araabia on süüdistused tagasi lükanud ning kroonprints Mohammed bin Salman on öelnud, et Türgi uurijad võivad konsulaadihoone soovi korral läbi otsida.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: