Kroonprints: Saudi Araabia on USA-le relvade eest maksnud

Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman ja USA president Donald Trump märtsis Washingtonis.
Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman ja USA president Donald Trump märtsis Washingtonis. Autor/allikas: Kevin Dietsch//SIPA/Scanpix

Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman lükkas tagasi USA presidendi Donald Trumpi väite, et Washington toetab rahaliselt kuningriigi sõjaväge, vahendas reedel Bloomberg.

Kroonprints kinnitas, et Saudi Araabia on relvade eest Ühendriikidele alati maksnud.

"Sellest ajast peale, kui suhted Saudi Araabia ja Ameerika Ühendriikide vahel algasid, oleme me kõike raha eest ostnud," rõhutas ta usutluses Bloombergile.

Trump tõstatas eelmisel nädalal kampaaniakoosolekul küsimuse: "Kui on sellised rikkad riigid nagu Saudi Araabia, Jaapan, Lõuna-Korea - miks me nende sõjaväge subsideerime?"

"Nad maksaksid meile. Probleem on selles, et keegi kunagi ei küsi," lisas Ühendriikide riigipea.

Teisipäeval ütles Trump, et Saudi Araabia kuningas ei peaks Ühendriikide sõjalise toeta kahte nädalatki vastu.

Prints Mohammed kinnitas, et Trumpi avaldusest hoolimata on nende suhted USA presidendiga head ja liit tugev.

"Tuleb leppida, et iga sõber võib öelda häid ja halbu asju. Ei ole nii, et 100 protsenti sõpradest räägib sinust ainult head," tõdes ta ja lisas, et Trumpi avaldus tuleks lahterdada arusaamatuste hulka, mis ikka tekkida võivad.

Trump tegi 2017. aasta mais Saudi Araabiasse presidendina oma esimese välisvisiidi ning analüütikute hinnangul on tema valitsuse tegevus Lähis-Idas joondatud suuresti Saudi Araabia ja Iisraeli huvide taha.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: