X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

OSCE vaatlejad sattusid Donbassis tule alla

OSCE Donbassis.
OSCE Donbassis. Autor/allikas: Sergey Averin/Sputnik/Scanpix

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) erivaatlusmissioon teatas, et selle vaatlejad sattusid kolmapäeval Donbassis Kiievi kontrolli alla kuuluvas Kamenkas tule alla.

"10. oktoobril kell 8.59 viibis viieliikmeline patrull kahes soomusmasinas autoteel N20 umbes pooleteise kilomeetri kaugusel Kamenkast (valitsusväe kontrolli all, 20 km Donetskist) ja kolme kilomeetri kaugusel Donestki filtrijaamast," seisis teates.

"Missiooni vaatlusmeeskond seiras julgeolekuolukorda filtrijaama kandis, et aidata kaasa selle remondile ja töötajate vahetusele".

"Kolm patrulli liiget seisis auto kõrval, ülejäänud olid sõidukis, kui kuulsid vaatamata julgeolekutagatistele kahe kuuli vilinat, mis lendasid 10-50 m kõrguselt üle nende pea," lisas missioon.

Teates märgiti, et tule suunda ei suudetud tuvastada.

"9.03 lahkus patrull õnnelikult piirkonnast. Vahejuhtumist teavitati Ukraina rühma ühises kontrolli ja koordineerimisrühmas ning relvaüksusi, samuti paluti vahejuhtumit uurida," rõhutas OSCE missiooni pressiteenistus.

Volker: kahju, et Venemaa on Kagu-Ukraina rahuvalvemissiooni vastu

Ühendriikide eriesindaja Ukraina küsimustes Kurt Volker avaldas neljapäeval kahetsust, et Venemaa on vastu ÜRO rahuvalvemissiooni Donbassi paigutamisele ja kordas taas, et Venemaa ei tee midagi Minski lepete täitmiseks.

"Ukrainal on Minski lepetega võetud kohustusi, mis hõlmavad Ida-Ukraina aladele eristaatuse andmist, samuti kohalike omavalitsuste valimiste korraldamist. Ja Ukraina on astunud samme kõikide nende kokkulepete elluviimiseks," sõnas Volker.

"Lepete ülejäänud osad kuuluvad Venemaa kohustuste hulka, see puudutab relvarahu, raskerelvade tagasitõmbamist. Ja midagi sellest ei ole täidetud," märkis ta.

Vene eriesindaja sõnutsi tuleks Venemaal astuda samme oma kohustuste täitmiseks.

Lisaks rõhutas Volker, et Ida-Ukrainas puudub tänini turvalisus, mis on vajalik valimiste korraldamiseks. "Valimised on võimalikud vaid siis, kui Venemaa täidab oma osa lepetest," sõnas ta.

Ta avaldas lootust, et olukord ÜRO rahuvalvemissiooni paigutamisega Ida-Ukrainasse laheneb, märkides, et Venemaa seisab sellele endiselt vastu.

"Kahjuks sel ajal kui Ukraina, Prantsusmaa, USA, Saksamaa ja Euroopa Liit toetavad sellise rahuvalvemissiooni läkitamist, seisab Venemaa sellele vastu," lisas Volker.

Volker ärgitab Läänt hoidma Vene-sanktsioonid jõus

USA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker rõhutas neljapäeval, et Lääs peab sanktsioonides Moskvale kindlaks jääma, sest Venemaa ei vii oma vägesid Ida-Ukrainast välja ega tegutse sealse konflikti lahendamiseks.

"Sanktsioonide säilitamine on väga tähtis, arvestades et Venemaa ei ole oma vägesid Ukrainast välja viinud ega astunud tegelikult mingeid samme sealse konflikti lahendamiseks," ütles Volker.

Ta ütles seda ajakirjanikele Brüsselis, kus ta arutab Euroopa Liidu ametnikega sanktsioonide säilitamist.

Volkeri nimetas ametisse USA president Donald Trump, et ta aitaks Ukraina konflikti lahendada. Ida-Ukraina konflikt on nõudnud alates 2014. aastast rohkem kui 10 000 inimese elu.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: