Meeleavaldajad nõuavad Londonis uut Brexiti-referendumit

{{1540035960000 | amCalendar}}
Foto: Yui Mok/PA Wire/PA Images/Scanpix

Suurbritannia pealinnas Londonis kogunevad laupäeval meeleavaldajad, kes soovivad uue Euroopa Liidust lahkumise referendumi korraldamist.

Meeleavaldajad kogunesid laupäeval Londoni kesklinna, kuhu korraldajad rühmitusest People's Vote ootavad üle 100 000 inimese. Osalejad saabusid umbes 150 bussiga, osa neist Londonist kaugeist paigust, vahendas BBC.

Tööpartei liige, People's Vote'i kampaanias osalev lord Adonis ütles, et Brexitist on saamas suur segadus.

"Selle nädala uus kaos ja segadus Brexiti läbirääkimistega seoses on paljastanud, kuidas isegi parim lepe, mis praegu võimalik saavutada, on Suurbritannia jaoks kehv," lausus ta. "See on segadus, mille poolt ei hääletanud keegi, ning põhjus, miks kriis üha paisub, on asjaolu, et Brexiti eestkõnelejad teavad, et nende lubadusi ei ole iial võimalik täide viia."

Meeleavaldusel peab kõne ka Londoni linnapea Sadiq Khan ja kõigi suuremate parteide esindajad.

"Pole midagi demokraatlikumat kui usaldada inimestele meie tuleviku määramisel lõppsõna," lausus Khan.

Peaminister Theresa May on uue referendumi välistanud.

Britid hääletasid 2016. aasta juunis toimunud referendumil Euroopa Liidust lahkumise poolt. Seda toetas 51,89 ja vastu oli 48,11 protsenti hääletanutest.

Suurbritannia peaks EL-ist lahkuma artikli 50 alusel kahe aastaga ehk tuleva aasta märtsiks. Praegune plaan näeb ette 21-kuulist üleminekuperioodi, mis muudaks Brexiti EL-ile ja Suurbritanniale valutumaks, kuid senini pole kaks poolt suutnud leppele jõuda. Neljapäeval ütles Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, et Brexiti üleminekuperioodi ilmselt pikendatakse.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: