Anastassia Kovalenko peab kohtu otsusel oma väited tagasi lükkama

{{1540539840000 | amCalendar}}
Anastassia Kovalenko
Anastassia Kovalenko

Tallinna ringkonnakohus jättis reedel avaldatud mitmed tööstuskontserni BLRT poolt Anastassia Kovalenko vastu esitatud osa nõudeid rahuldamata, kuid ta peab meedias oma mitmed väited ümber lükkama.

Eelmise aasta sügisel kaebas BLRT Kovalenko ebaõigete väidete ja väljaütlemiste ümberlükkamiseks kohtusse, nõudmisega, et Kovalenko lükkaks ümber 2017. aasta sügisel magistritöös, Äripäevas ja selle sõsarväljaandes Delovõje Vedomosti esitatud väited, teatas Kovalenko.

9. aprillil tuli maakohtult otsus, millega jäeti BLRT hagi Anastassia Kovalenko vastu rahuldamata. Lisaks sellele otsustas kohus, et ka Kovalenko kohtukulud peab kandma BLRT. 

"Kindlasti on kõnekas, et vaidluses suurfirma versus üksikisik ei õnnestunud BLRT-l ja tema advokaatide armeel oma tahtmist lõpuni läbi suruda," ütles motosportlane ja möödunud aastal sotsiaaldemokraatidega liitunud Anastassia Kovalenko pressiteate vahendusel.

"Samal ajal, kui BLRT kulutab aktsionäride raha magistritöö üle vaidlemise peale, ootavad väikeaktsionärid siiamaani, millal nad oma kauaoodatud dividendid kätte saavad. Tegelikult selline käitumine näitab meie ärikultuuri. Just sellisele väikeaktsionäride jõuetule positsioonile keskendusin ma ka oma magistritöös ning Äripäevale antud intervjuudes," kommenteeris Kovalenko.

Kohtuotsuse kohaselt peab Anastassia Kovalenkot ühe kuu jooksul alates kohtuotsuse jõustumisest avaldama Äripäeva veebväljaandes selgelt loetaval kujul järgmise sisuga teade: "Mina, Anastassia Kovalenko, olen avaldanud 30. septembril 2017 Äripäeva veebiväljaandes www.ap3.ee ilmunud intervjuus pealkirjaga "Anastassia Kovalenko võitleb manipuleerijate vastu" BLRT Grupp aktsiaseltsi kohta järgmised ebaõiged väited: "BLRT aastaaruandes näidati, et ettevõte on kahjumis, aga tegelikult anti laen tütarettevõttele ning kanti see maha. Audiitor oli sellised vead heaks kiitnud". Need väited on valed."

Ringkonnakohus kohustadas Anastassia Kovalenkot avaldama ka Äripäeva paberväljaandes samasisulise teate.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: