Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maasikas: Merkelist on kõigil põhjust hästi mõelda

Välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Matti Maasikas ütles, et Angela Merkel on Saksa kantslerina Eestit väga palju toetanud ning temast on põhjust kõigil hästi mõelda.

Angela Merkel teatas esmaspäeval, et ei kandideeri detsembris enam Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) juhiks ning 2021. aastal lõppev kantsleri ametiaeg jääb tema viimaseks.

Maasikas selgitas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Merkeli otsus oli tingitud valitsusparteide väga kehvadest valimistulemusest viimasel ajal. Hesseni liidumaal said parteid kahepeale ainult 48 protsenti häältest, viimastel parlamendivalimistel 53 protsenti, kuid 20 aastat tagasi peaaegu 80 protsenti.

"Merkel tegi ka selge viite, et olukord valitsuses, see, et valitsuses Berliinis on palju ebakõlasid ja inimestele tundub, et seal ainult riieldakse, on ka oluline osa populaarsuse langusest ja valimistulemusest," lisas asekantsler.

Maasikas märkis, et lisaks sellele, et Merkel on kantslerina tugev, on ta ka Euroopas jõuline liider.

"Olles nüüd nii pikalt näinud seda väga võimast poliitilist liidrit Angela Merkelit, üks asi, mida me kindlasti teame - kuni ta on liidukantslerina ametis, siis on tema käes kindlalt ohjad nii Saksa sisepoliitilistel teemadel kui on ta ka ikkagi jõuline liider Euroopas nagu ta on olnud üle 13 aasta," sõnas Maasikas.

Tema hinnangul tasub kõigil Merkelist hästi mõelda. "Angela Merkeli peale on meil küll kõigil põhjust väga hästi mõelda. Inimene, suure Euroopa Liidu liider, kes teab ise, kes on kogenud seda, mis tähendab elada kommunistliku diktatuuri all täpselt nagu meie - meil on see kogemus -, kes mõtleb meiega väga sarnaselt ja on Eestit kõvasti toetanud ka oma kantsleriajal," selgitas Maasikas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: