Ansip: Merkel võiks jätkata mõnes EL-i tippametis

{{1540820400000 | amCalendar}}
Andrus Ansip koos Angela Merkeliga 2013. aastal Berliinis.
Andrus Ansip koos Angela Merkeliga 2013. aastal Berliinis. Autor/allikas: Markus Schreiber/AP/Scanpix

Euroopa Komisjoni asepresidendi ja digivoliniku Andrus Ansipi sõnul võiks parteijuhi ja kantsleri kohalt taanduv Angela Merkel jätkata mõnel Euroopa Liidu tippametikohal.

"Tema tagasiastumisega üks epohh, üks periood ajaloost saab läbi. Ma loodaks väga, et Angela Merkel pretendeeriks mõnele Euroopa Liidu tippametikohtadest. Kui tema võtaks mõne Euroopa Liidu tippametikoha, siis see lisaks kindlasti Euroopa Liidu institutsioonidele tugevat kaalu. Ta on olnud alati väga hea Euroopa Liidu liitja ja minu meelest oleks see ebaõige kui ta jääks praegu lihtsalt kõrvale," kommenteeris Ansip ERR-ile.

Merkel ise ütles esmaspäeval pressikonverentsil, et pärast kantsleriametist lahkumist 2021. aastal ei soovi ta Brüsselis töökohta ning suure tõenäosusega taandub poliitikast üldse.

Ansipi sõnul oli Merkel väga hea juht Saksamaale ja ta oli ka väga hea juht Euroopale.

"Iseäranis on põhjust Eestil Angela Merkelile tänulik olla. Vähemalt mina olen talle küll väga tänulik. Ma mäletan, kui me pronkssõdurit teisaldasime Tallinnas, siis Angela Merkel ja kogu Saksamaa ja Euroopa Liit, sest Saksamaa oli siis Euroopa Liidu eesistujamaa, deklareeris, et nendel rasketel päevadel on 500 miljonit Euroopa Liidu elanikku koos eestlastega," meenutas Ansip.

Ansip lisas veel, et ta on Angela Merkelilt saanud ka väga tugeva toetuse digitaalse ühisturu loomisele.

Endine peaminister Taavi Rõivas ütles intervjuus "Ringvaatele", et Merkel on olnud Euroopa kooshoidja ning edasiviija, mille eest on tal tulnud kodumaises poliitikas lõivu maksta. Ka Rõivase hinnangul võiks Merkel jätkata mõnes EL-i tippametis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: