Tallinna linn maksis Enno Tammele lisaks kõrgele palgale ka kopsaka hüvitise

Enno Tamm
Enno Tamm Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Reformierakonna Tallinna organisatsiooni juht Kristen Michal avaldas sotsiaalmeedias, et Tallinna linn maksis korruptsiooniskandaali tõttu Tallinna Linnatranspordi AS-i juhi kohalt lahkuma pidanud Enno Tammele kolme kuupalga jagu hüvitist ehk kokku 16 500 eurot.

Korruptsiooniskandaali tõttu Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhi kohalt lahkuma pidanud Enno Tamm maandus mugavalt Tallinna linnale kuuluva AS Tallinna Tööstuspargi arendusdirektori ametikohale, hakates teenima 3800 euro suurust brutopalka.

Kristen Michal avaldas sotsiaalmeedias oma arupärimise abilinnapea Kalle Klandorfile, millest selgub, et Tamm teenis TLT juhi kohal 5500 euro suurust kuupalka ja sai lisaks kalendrikuus 64 eurot telefonikompensatsiooni, pluss maksti talle TLT tegevuse "eduka arendamise eest tulemustasu kaks ametipalka aastas".

Ehk Tamme aastatulu oli kokkuvõttes: 66 000 eurot põhipalk, 768 eurot telefonikompensatsioon, 11 000 eurot tulemustasu. See teeb aastas kokku 77 768 eurot ehk kuus ca 6481 eurot.

Tegelikult oli Tamme sissetulek linnalt veelgi suurem, sest linnavolikogu liikmena teenis ta ka igakuist hüvitist 680 eurot (aastas 8160 eurot).

Klandorfi vastusest selgub veel, et kuigi Tamm oli sunnitud korruptsiooniskandaali tõttu lahkuma, maksti talle veel ka kolme kuupalga ulatuses ehk kokku 16 500 euro eest hüvitist.

Enno Tamm on Keskerakonna liige alates 1994. aastast. 1997. aastast on ta olnud tööl Tallinna linnasüsteemis erinevatel ametikohtadel. Aastatel 2012-2018 töötas ta Tallinna Linnatranspordi AS-i juhina.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: