Pärnu Tammsaare koolis algab põhjalik remont ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu Tammsaare koolis, mis on linna ainus vene õppekeelega kool, algab põhjalik remont. Selleks kolitakse kogu koolipere kunagisse kutsehariduskeskuse majja.

Riik andis koolihoone remondiks 2,1 miljonit, Pärnu linn paneb omalt poolt 400 000 eurot. Fassaad uuendati juba varem, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tammsaare koolis õpib 390 last. Peatselt tuleb kooliperel maja ehitajatele vabaks teha.

"Ühtpidi rõõmus, teistpidi natuke ka kurb lahkuda hoonest, kus on venekeelset õpet antud alates 1965. aastast. Aga teistpidi, me ju tuleme tagasi - 1. septembril 2019 alustame uhkes ja uues hoones, mis on saanud täisrenoveerimise," rääkis Pärnu Tammsaare kooli direktor Riho Alliksoo.

"Suuremat remonti selles hoones tehtud ei ole, ühtki kapitaalset ümberehitustööd. Alles hiljaaegu tänu kanalisatsiooni remondile nägime, et ka seal - torustikud on tõesti sellest ajast," lisas Alliksoo.

Et riigilt koolihoone remondiks raha saada, pidi Pärnu linn andma lubaduse, mis on põhjustanud kuulujutte ja valesti mõistmist.

"Riigipoolne tingimus - kuna see raha eraldatakse koolivõrgu korrastamise meetmest -, et Pärnu linn peaks läbirääkimisi, mis saab Pärnu täiskasvanute gümnaasiumist pikemas perspektiivis. Mõte on selles, et Pärnus on koolihoonete pinda lihtsalt liiga palju. Kui me arvestame Eesti keskmist, siis Pärnu on tublimate hulgas. Aga tõepoolest, eesmärk on optimeerida veelgi, mis võimalik on. Aitame riigil täita seda eesmärki," selgitas Pärnu abilinnapea Marko Šorin.

Ta rõhutas, et täiskasvanute gümnaasiumi kinni ei panda. Arutuse alla võib tulla selle paigutamine kas kutsehariduskeskuse või Koidula gümnaasiumiga ühte majja. Samuti ei vasta tõele kuulujutud, et Tammsaare koolihoone remonditakse küll ära, aga praegust kooliperet sinna tagasi ei viida. Kool jätkab tuleval sügisel sealsamas.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: